Nejdelší řeky světa
Nejdelšími řekami světa jsou Nil,Mississippi a Amazonka.
Nejdelší z nich je však NIL!Jeho délka je 6695Km.Výtéká z Viktoriina jezera a vlévá se do Středozemního moře.V roce 1970 byla na Nilu dostavěna Asuánské přehrada, která zevlažuje neúrodné plochy.V této době je část Nilu ohrožena a to Suddská Mokřina...jelikož tam chtějí postavit Jungleiský kanál, který má odebírat vodu a propojit důležité města,hrozí tak, že tato mokřina vyschne.
Druhá nejdelší řeka na světě je AMAZONKA.Premení v Peruánských Andách a vlévá se do ní okolo 15000 přítoků.Její tok měří 6440Km.Jije v ní přez 2000 druhů ryb a na břehu této řeky jsou tisíce vesniček jejichž obyvatelé se živí převážně rybolovem a zemědělstvím.
Třetí nejdelší řeka je Mississippi. Vytéká z jezera Itasca a vlévá se do Mexického zálivů.Její tok měří 3779 Km.Na dolním toku Mississippi je povodňová pláň, která je místy až 125Km široká.Na této řece leží město New Orleans, kde je významný přístav na trase spojující Jih USA a Mexický záliv.
Nacházíte se zde: Referáty › Přírodní vědy › Zeměpis referáty › Nejdelší řeky světa
Podrobnosti
Počet slov: 170Datum přidání: 28. 07. 2008
Přečteno: 942×
Ohodnoťte referát Nejdelší řeky světa
Podobné referáty
Celý svět referát (Zeměpis)Hydrosféra referát (Zeměpis)
Tři soutěsky referát (Zeměpis)
USA referát (Zeměpis)
Vodstvo - Česká republika referát (Zeměpis)

Přidat referát
Vytisknout referát
Stáhnout referát ve formátu .rtf