Deltora: Lesy hrůzovlády

Rok a místo vydání: 2004, Havlíčkův Brod

Překladatelé: Olga Machútová

Lit. žánr: fantastický román

Stručný obsah:
Šestnáctiletý Lief se vydal hledat sedm ztracených drahokamů Kouzelného pásu, aby splnil slib, který dal kdysi jeho otec královi. Jedině Kouzelný pás může zachránit království Deltora před krutou nadvládou Pána stínů, který vpadl do země jen pár měsíců před Liefovým narozením a s pomocí kouzel a hrozivých Šedých strážců zotročil její lid.

Drahokamy - ametyst, topas, diamant, rubín, opál, lazurit a elbait . byly ukradeny, aby Pánovi stínů nic nebránilo v napadení a ovládnutí Deltory. Teď leží ukryté na temných a děsivých místech království. Jedině když budou navráceny do Kouzelného pásu Deltory, je možné najít právoplatného následníka trůnu a ukončit hrůzovládu pána stínů.

Lief se vydal na cestu s dalším společníkem - Bardou, bývalým palácovým strážcem. Během jejich prvního dobrodružství se k nim přidala Jasmína, nebojácná dívka Liefova věku, která žila o samotě ve strašlivých Lesích hrůzovlády.

Trojice poutníků objevila v Lesích podivuhodné léčivé síly nektaru Lilií života. Lief jím zachrání Bardovi život a Jasmína si ho uschová do zásoby. Také našli první ze ztracených drahokamů - zlatý topas, symbol věrnosti, který umožňuje živým vstoupit do kontaktu se světem duchů. Teď nastala chvíle, kdy se Jasmína přesvědčí o tom, zda jsou její rodiče mrtví.

Nyní poutníkům nezbývá, než se vydat na další dobrodružství za drahokamy.

Charakteristika hlavních postav:
Lief: šestnáctiletý chlapec, který se snaží splnit slib svého otce. Ale jak se ukáže, tak je nebojácný, rád dělá všechno, co mu zakážou a také je nedůvěřivý.
Barda: bývalý strážce v paláci. Je dobrotivý, statečbný a snaží se splnit svoje sliby.

Hodnocení čtenářského deníku Deltora: Lesy hrůzovlády

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  kampaj
  28. prosinec 2012
  4 405×
  261 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k čtenářskému deníku Deltora: Lesy hrůzovlády

mrdus
ok jste frajeři