Němcová, Božena - Divá Bára (film)

Hlavní postava: Divá Bára
Vedlejší postavy: kněz, měšťané, Eliška
Obsah:

Viděl jsem film Divá Bára od Boženy Němcové a docela se mi líbil. Je to film natočený podle knihy.

Za ošklivého počasí, v noci porodila matka Báru. Bohužel byl Bářin porod smrtelný pro matku. Od té doby si o ni lidé mysleli, že je to čarodejnice. Na svém tvrzení trvali více a více, když se dověděli, že Bára chodí v noci k černému rybníku. Nikdo ji neměl rád, každý ji nesnášel, kromě kněze, jeho manželky a Elišky, to byla její sestra. Bára si u měšťanů polepšila v den, kdy přijel nějaký velebný pán, ovšem koně, zapřáhnuté do kočáru se splašili a utíkali co mohli, ale Bára je zastavila. Jednou byla tancovačka a Eliška Báru pozvala, aby si zatancovala, problém byl však v tom, že Bára neuměla tancovat. K tanci ji vyzval jeden pěkný mládenec. Všichni se smáli, protože mu šlapala na boty a motala se tam jako opilá.
Nějaký hlupák, večer zapálil stodolu, ale nabyla prázdná, uvnitř byla Bára. Všechno tam hořelo, Bára, už skoro nemohla dýchat, vtom se tam objevila nějaká vesničanka a odemkla ji, všichni na ni začali křičet a Bára se ohradila, že na ně na všechny může zapomenout a že půjde někam jinam, prostě pryč od nich, ale přiběhl mladík, ten co ji vyzval na tancovačce, a řekl, že Bára půjde s ním.

Hlavní myšlenka: Bára se stále snaží dokázat že není zlá a čarodejnice.
Citát: „Báro, ty čarodejnice, nedotýkej se mých chlapců, ještě jim něco uděláš!“ „Ale já jsem na ně ani nešáhla, to oni přišli za mnou!“

Hodnocení čtenářského deníku Němcová, Božena - Divá Bára (film)

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  12. červenec 2008
  10 133×
  261 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Němcová, Božena - Divá Bára (film)

ww
máš to špatně,tu stodolu nezapálili omylem a nebyla to stodola.Báru zavřeli do márnice,protože na ni byli naštvaní kvuli tomu že se prevlekla za strasidlo(chtela vylekat Slámu cestou na zásnuby s Eliškou) a tim si ze vsech vystrelila.