Páral, Vladimír - Soukromá vichřice

Dej se odehrava v Usti nad Labem. Priběh vykresluje denní život dvou manželských paru (Joza a Ada, Ida a Joska) a dvou mileneckých paru (Bohunka a Mirek, Inka a Standa). Všichni pracuji ve stejne chemicke tovarne. Ada je nadřízeny Standy a Inka Bohunky.
Bohunka
Dela dalkove studium a každý den chodi do práce a kontroluje vzorky (atesty). Pokazde preziva od vyplaty k vyplate. Bydli v jednom pokoji s Inkou, a kazdou sobotu ma Bohunka vyhrazeny pokoj pro Mirka, vždy prijede (skoci si pro baterky, které nikdy nemaji), jdou do kina, atd… V nedeli ma pokoj pro sebe Inka, Bohunka jezdi za matkou. Tak to probiha každý tyden.
Ada
Ada, pracuje jako vedouci jednoho oddeleni v chemičce. Vždy když jde z práce, stavi se do hospody, prijde domu, ma stejne jidlo, každý den si se zenou cte furt dokola pasaz z jedne knizky a každý den jdou spolu ve stejnou dobu spat…
Joza
Joza s Adou si davaji jednou tydne sraz na namasti (Joza shani citrony, které stejne nikdy nemaji), jdou nekam do hospody. Pridou domu, udela kure na paprice a jdou si cist a hajat.
-kazdou nedeli se sejdou Ada a Joza, Ida a Joska a hrajou karty, vždy si u toho povídají, Ada s Idou o blbostech, Joska s Jozou o literature. Ada obcas zahyba Jozce s Idou.
Standa
Standa vždy, když prijede z práce, oblikne se do pracovního a jde stavet dům, do kterého se chcou s Inkou nastehovat. A kazdou nedeli ji jezdi navštívit.

Bohunka cestou z práce potka Adu, a duverne se seznami. Ada pote chodi domu cim dal tim vic pozdeji, nakonec se tam objevi jen tak zridka, vsechen svůj cas travi s Bohunkou na chate. Bohunka je šťastna, ze ma opravdoveho muze, Ada proto, ze ma mladou holku, která by mohla byt jeho dcera. Pokazde mu k jidlu uvari gulas z burtu, a on si je velice oblibi.

Joska seznami Jozu se svoji partou, která ji velmi lituje. Joza si je velmi oblibi a zacne s nima travit vsechen volny cas. Chodi s nima do restaurace a tam si davaji kure po cinsku.

Standovi se strasne libi Bohunka, furt si představuje, ze ji nese do vlastorucne postaveneho baraku. Zacne ji sledovat, ale zjisti, ze se styka s Adou, tak ho chce zabit, aby Bohunka byla jenom jeho, a peclive si to naplanuje, aby to vypadalo jako nehoda.
FINISH
Bohunku pak casem omrzi, ze musí chodit delat prostitutku na chatu staremu chlapovi, kterej se ji prestava libit. V tu samou dobu si Standa pocka na Adu, jak jde opily z hospody. Standa nemá na vrazdu odvahu a opije se také. Nakonec se vice sblizi. Ada pritahne opileho Standu na chatu, tam se Standa sblizuje s Bohunkou. Adovi ale uz leze krkem gulas s burty a také to, ze na sebe Bohunka moc nedba a vraci se domu.
Joze zacne lezt krkem Joskova parta, povídají si furt o tom samem a leze ji krkem kure po cinsku a vraci se také domu. Ada se vraci k Joze a naopak.
Standa nyní dojizdi za Bohunkou v sobotu, místo Mirka, ale ten zase chodi za Inkou.
A tak se vse vraci do normálního zivota, který vedli předtím…

Hodnocení čtenářského deníku Páral, Vladimír - Soukromá vichřice

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  14. leden 2008
  4 260×
  524 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Páral, Vladimír - Soukromá vichřice