Poláček, Karel - Bylo nás pět

Tato kniha vypravuje o pěti kamarádech  kteří spolu zažili mnoho dobrodružství. V knize nejvíce vystupuje: Petr Bajza, Čeněk Jirsák, Antonín Bejval, Zilvar z Chudobince a Éda Kemlik.

Petr Bajza má maminku, tatínka a služku Kristýnu z Rampušic, kterou Péťa přezdíval Rampepurda.

Péťův tatínek vlastní obchod. Když jde Péťa do školy tak k němu přiběhne pan Fajst a koukne se mu do uší a když je nemá čisté, tak ho vezme za ruku a jde s ním do krámku kde pracuje Péťův tatínek a začne na tatínka hulákat, že by se měl za svého syna stydět. Pan Bajza se na něj usměje a pošle Péťu do koupelny , aby si umyl uši a panu Fajstu poděkuje že mu to řekl, protože je prodavač a musí být milí k lidem.

Čeňka Jirsáka a celou jeho rodinu přezdívali že jsou všichni Krakonošové. Jirsákův táta prodává pletené papuče a čepice.

Antonín Bejval je vynálezcem. Jednou vyrobil průhledné sklíčko, kterým ostatním vypálil kolečko na ruku.

Éda Kemlik má dvě sestry Viktorku a Rafaela. Má psa pajdu, který s Amorem krade panu Štveráku buřty, když není v řeznictví a namlouvá si slečnu Andulu, která pracuje v domovu pro důchodce.

Zilvar z chudobince má bratra, který je na vojně.

Těchto pět kluků vymýšlí spoustu rošťáren. Jedna z nejlepších příhod se stala, když šli na vosy a myslili si že jim budou dělat med. Našli díru z které vylétaly a zalétali. Zacpali senem, peřím a pak to zapálili , ale nevšimli jsi že vosy měli ještě jednu díru. Po chvíli vosy vylétly ven a poštípaly všech pět kluků. Když přišli domů tak jim maminka vynadala a jejich maminky je všechny potrestaly.

Tahle Pětka zažila mnohá dobrodružství.

Hodnocení čtenářského deníku Poláček, Karel - Bylo nás pět

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  8. září 2007
  14 237×
  277 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Poláček, Karel - Bylo nás pět

pda
diky me to pomohlo c
Hive
Fakt,díky.Čtení knih v dnešní době mi přijde ůplně zbytečné a proto to radši opisuju
barbara
dobra kniha
Petr
Hej fakt díky za tudhle stránku jinak bych vážně nestihl přečíst všechny knížky
Sabuša
děkuju
Kristela
Dobré, moc mi to pomohlo, akorát v tom někde chybí čárky a jsou tam někde chyby, ale to ať si opraví každý sám, mně to moc pomohlo.
viktor
užásné vyprávění knihy
tomáš
to je pěkná práce