Rowlingová, J.K. - Harry Potter a kámen mudrců

Nakladatelství: Albatros

Harry Potter se skládá z více kapitol a má více dílů.

Dopisy od nikoho
Harry Potter měl nastoupit na střední školu a jeho strýc a teta ho chtěli dát do byčejné školy – měšťanky. Harry se přesto těšil protože měl chodit do školy poprvé bez svého zlého a tlustého bratrance Dudleyho.Bratránek dostal nový stejnokroj do školy i s hůlkou, kterou Harryho pořád provokoval, zatímco Harry dostal staré hadry.

Ten den přišel Harrymu dopis, ale teta se strýcem mu ho zabavily a nedali mu ho vůbec přečíst. Byli celý rozčílení protože to byl dopis z Bradavické kouzelnické školy a oni se styděli za to, že Harry je syn kouzelníků.Mysleli si že tím to končí. Ale mýlili se. Další dopis měl ještě přesnější adresu – nejmenší ložnice v domě. Následující dny chodilo čím dál tím více dopisů, ale žádný z nich si Harry nemohl přečíst. Strýc Vernon dokonce spal ve spacáku u dveří, aby hned ráno chytil listonoše.

Protože se dopisy valily čím dál tím víc, strýc celé rodině přikázal připravit se na cestu. Chtěli ujet a zastavili u ponurého hotelu ani nevěděli kde pořádně jsou. Ale ráno přišel opět další dopis. A cestovali zase. Nakonec skončily na pustém ostrově v dřevěné chatrči. V noci řádila bouře a někdo zabušil na dveře, až se celý dům rozklepal. Kdo to byl ? Byl to obr Hagrid. Ten Harrymu pověděl o jeho totožnosti. Hagrid mu ukázal dopis a Harry si konečně přečetl, že má být žákem Bradavické školy a co si musí všechno nakoupit za školní pomůcky. Například: hůlku, hábit, špičatou čapku, ochranné rukavice, kotlík, sadu skleněných nebo křišťálových skleniček dalekohled, a váhy dále předepsané knihy, třeba - Dějiny čar a kouzel.
Než to všechno šli nakoupit do Zobí ulice Hagrid Harryho nakrmil a pořádně se na to vyspali. Pokračování v další kapitole.

Hodnocení čtenářského deníku Rowlingová, J.K. - Harry Potter a kámen mudrců

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  3. duben 2008
  6 446×
  298 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Rowlingová, J.K. - Harry Potter a kámen mudrců