Verne, Jules - Ocelové město

Hlavní postavy:Dr.Sarrasin,Herr Schultze ,Marcel a Oktáv Sarrasin.
Jednoho dne přišel k doktoru Sarrasinovi Mr. Sharp a sdělil mu že je dědicem ohromného jmění a titulu po Begůně z Gokůlu.Mezitím co myslí co s tím jměním udělá,objeví se scéně Her Schultze ,který je sice vzdálený ale je příbuzný Begůně z Gokůlu.Ředitel banky dal oběma dvěma rovný díl kapitálu ve víši jedenadvaceti miliónů liber štrélinků. Dr.Sarrasin se své jmění vynaložil na vystavění mírumilovného města, Herr Schultze za svůj kapitál postavil výrobnu té nejlepší oceli.Z oceli vyrábí děla neuvěřitelných rozměrů.Ale Marcel zkouší přijít na to jak to že má tak skvělou ocel a jestli nepřemýšlí o zničení francouského města.Marcel aby něco zjistil tak se musel nechal zaměstnat,nejprve byl pudlař ale kuli podezření ho přeřadili do slévárny postupně od 3.třídy až do 1.třídy.Později byl vyzkoušen a uspěl stal se architektem ,ale jediné na co o Herr Schultzemu bylo to,že přebývá v býčí věži uprostřed města.
Pomalu už začínal pochybovat s úspěchem když tu náhle byl kuli svím úspěchům přeřazen jako osobní architekt Herr Schultzeho.Když tu jednoho dne Herr Schultzeho dopálil kvůli tomu že řekl že Německu chybí vynalézavost,že mu řekl co věděl a ukázal vše co měl:má obrovské dělo kterým dokáže zničit celou francii, že má náboje které mají obrovskou sílu a jiné věci ale za odhalení následovalo vybrání
vstupného,-smrt-.Marcelovi se podaří dostat se z ocelového města ocelového a varovat město Francouské . ,,Herr Schultze se spletl“toto byla nejšťastnější slova Marcela. Herr Schultze nepočítal se zemskou přitažlivostí a náboj skončil na oběžné dráze.A Marcel ho podráždil tím že mu poslal posměšný dopis.Když tu se Herr Schultze ztratil,nikdo nevěděl kde může být a tak se Marcel a Oktáv vrátili do Ocelového města.Když po delším pátrání našli Herr Schultzeho.
Byl zabil výbuchem jeho bomby s plynným kysličníkem uhličitým.
Byl zabyt zrovna když chtěl poslat rozkaz o zničení Francouského města.

Hodnocení čtenářského deníku Verne, Jules - Ocelové město

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  18. prosinec 2007
  7 963×
  326 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Verne, Jules - Ocelové město

Anča prouzovka
Byli tam pravopisné chyby jako zabyt a td
Irenea
Moc mi to pomohlo, díky moc. A ze čtenářskýho deníku mám za 1. :-D