Mrtví a neklidní

Nedávno jsem shlédl americký film s názvem Mrtví a neklidní. Hlavní představitel Nicholas Hoult (hraje "R") se proslavil svou rolí ve filmu X-Men: První třída a X-Men: Budoucí minulost.
Film vypráví o vztahu mezi dívkou Julií a zombie jménem "R", a jak se nakonec do sebe zamilují. Jejich románek nadobro změní svět nemrtvých.

Nemrtví (zombie) jménem R tráví svůj den chozením po letišti, které je plné nemrtvých včetně jeho nejlepšího přítele M. R a M dosahují jednoduché konverzace pomocí hekání a sténání a občas i použitím slov. R jako zombie neustále touží po lidském mase, zvláště po mozcích, aby se poté skrz oběti mohl cítit naživu, protože když je pojídá, vidí jejich vzpomínky.

Když R a několik dalších zombie loví potravu, potkají Julii a její skupinu přátel, kteří byli vyslání Juliiným otcem z obezděné lidské části z blízkého města, aby z opuštěných budov získali zdravotnický materiál. R spatří Julii a je k ní přitahován. Poté, co ho Juliin přítel Perry střelí do hrudi, tak R Perryho zabije a sní jeho mozek, čímž R získá jeho myšlenky a vzpomínky a jeho přitahování k Julii je ještě větší. Díky tomu R zachraňuje Julii od zbytku svých přátel a bere ji zpět do letadla, ve kterém žije na letišti, aby ji udržel v bezpečí. Julie má hlad a tak jí musí R sehnat jídlo, které by snědla. R nalézá konzervu s jídlem. Julie a R si k sobě postupně vytvoří vazbu, díky čemuž se R pomalu začíná vracet k životu. Po několika dnech je Julie neklidná a mnohokrát se snaží utéct domů, ale pokaždé přitáhne pozornost ostatních zombie a R ji musí před nimi zachránit. R se rozhodne, že je načase vrátit ji do lidské části města. Cestou zpět R prozrazuje Julii, že on zabil Perryho, kvůli tomu ho Julie opustí a k lidské části města se vrátí sama. Poté co R zjistí, že Julie od něj utekla, vrací se smutný zpátky na letiště. Cestou zpět potká M a ostatní nemrtví, kteří také cítí, že se vrací k životu, čímž se stali cílem Kostlivců, kosterních zombie, kteří ztratili všechny známky lidskosti a jejich kořistí je cokoliv, co má srdce. R a M vedou celou skupinu k lidské části, kam se R zdí vplíží díky vzpomínkám od Perryho. Zde najde Julii a setkává se i s její kamarádkou Norou, která je v šoku. Když R prozradí, že se ostatní mrtvoly také pomalu vrací k životu, tak se to snaží říct Juliinu otci a vůdci přeživších. On ovšem odmítá uvěřit, že by se mohli změnit. Julie a R utíkají na baseballový stadion, kde čeká zbytek skupiny, ale najdou je uprostřed útoku s Kostlivci. Julie a R utíkají pryč, ale ocitnou se v pasti. Jedinou únikovou cestou je skočit s Julií z velké výšky do bazénu. R ji ochrání svým tělem před dopadem na dno. Poté, co Julie vytáhne R ze dna bazénu, tak se dvojice vášnivě políbí, díky čemuž R plně ožil, ale ihned je R střelen do ramene a když R krvácí, je konečně přesvědčen, že se vrátil zpátky k životu. Lidé a zombie se spojí a zabijí většinu Kostlivců, nemrtví se pomalu opět přidávají k lidské společnosti.

Film končí, když se nyní úplně živý R a Julie dívají, jak se ničí zeď obklopující město, což značí konec apokalypsy. Mrtví a neklidní je film pro fanoušky hororu a romantiky s trochou komedie.

Hodnocení referátu Mrtví a neklidní

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  6. listopad 2014
  3 782×
  564 slov

Komentáře k referátu Mrtví a neklidní