Marpo

Marpo
Povolání: Rapper, MC, bubeník
Věk: 26
Datum narození: 29. 01. 1985
Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Vodnář
Člen skupiny: Chinaski
Marpo, vlastním jménem Otakar Petřina je český kontroverzní raper přezdívaný též „král metafor“.

Co by vás mohlo zajímat?
Kolik má snad Marpo kérek?
Jakou studoval školu? Nebo něco podobného pojďme si to objasnit.
Jeho dětství je zasvěceno jednomu malému městečku Libčicím nad Vltavou, kde vyrůstá. Jako malý začíná hrát na bicí a je vidět,že po rodičích zdědil talent.
Jak sám o sobě říká je cholerik.
Víceméně známou informaci,že je fanouškem klubu AC Sparta Praha.
Studoval obchodní akademii.
Jeho začátky v rapu jsou v roce 1998, kdy se snaží psát texty a učí se rapovat. :Jeho silné pouto se váže k Muay Thai (thajskému boxu), který trénuje už 8 let v nejlepším gymu v ČR . Má za sebou už i pár zápasů.
Je studentem vysoké školy.
Jeho přezdívka vznikla z jména Marco Polo.
Marpo s repem začínal zhruba ve 13letech.Začínal asi jako každý nahráváním na magnetofon a mikrofon. Je vítězem dvou prestižních českých rappových soutěží. Za vítězství v Rap Fight Vol. 1 a ve finále Who’s The King – Final Rap Fight si odnesl celkem 125 tisíc korun. Dále vyhrál RGM Hudební ceny Óčka v kategorii hip-hop.
Na jaře roku 2007 podepsal smlouvu s Universal Music Group.
Na podzim v roce 2007 vyšla v Universal Music třetí řadová deska s názvem Rapstar. Produkci obstaral finský Kfied, mix a mastering Gipsy z kapely Gipsy.cz. Desky se prodalo okolo 3000 kusů.
Začátkem roku 2009 Michal Malátný potvrdil médiím, že Otakar Petřina alias Marpo se stal stálým členem skupiny Chinaski. Se kterou natočil nové album Není na co čekat a získal za ní zlatou desku.
V dubnu 2010 vyšla nová deska s názvem Knockout, opět pod Universal Music Group. Nahrávala se na Floridě v Tampě a Spring Hills. Desku měl na starosti jako hlavní producent LA The Craftzman. O master se postaral Glenn Schick z GS Mastering, u kterého si nechávají masterovat alba například Lil Wayne, Ludacris, T.I. nebo Gucci Mane.

Hodnocení referátu Marpo

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  Mickey.cz
  28. prosinec 2012
  4 270×
  344 slov

Komentáře k referátu Marpo