Harry Potter a Vězeň z Azkabbanu

Jeho rodiče zabil zlý kouzelník Voldemort a Harry vyvázl jen s jizvou ve tvaru blesku, kterou má na čele a tak na prázdniny odjíždí k tetě Petunii, strýčkovi Vernonovi a bratranci Dudlimu, kteří jsou lidé, neboli Mudlové. Tak se říká v kouzelnickém světě lidem. Harry je nemá moc v lásce a oni jeho taky ne.

Jednou k nim na návštěvu přijela teta Marge a on ji nešťastnou náhodou nafoukl, takže vypadala jako balón. Poté si sbalil věci a utekl na ulici. Tam mu zastavil Záchranný autobus a odvezl ho do Příčné ulice. Setkal se tam s nejlepšími kamarády Ronem a Hermionou. Nakonci prázdnin šli nakupovat školní pomůcky a Hermiona si koupila kočku Křivonožku. Ron má krysu Prašivku a tak to nedělá dobrotu. Když poslední prázdninovou noc nemohl Harry usnout, vyslechl rozhovor Ronových rodičů, kteří se bavili o Siriusovi Blackovi, nejnebezpečnějšímu vrahovi, který uprchl z nejhroznějšího vězení z Azkabanu! Dozvěděl se, že ho chce zabít. Ráno odjeli na nádraží,odkud jeli vlakem zpátky do Bradavické školy. Do vlaku, ale přišel azkabanský strážný Mozkomor a Harry omdlel. Probral se až, když mu nový profesor obrany proti černé magii Lupin podal kousek čokolády.

V Bradavicích se, ale začnou dít divné věci. Někdo rozpáral obraz Buclaté dámy, která hlídá vchod do nebelvírské věže. Všichni se domnívali, že to byl Sirius Black. A tak celá kolej přespala ve Velké síní. Ronovi se ztratila Prašivka. Také dostali nového učitele Hagrida,který je učil jak se starat o kouzelnická zvířata. V první hodině se učili o hypogrivech. Jeden žák zmijozelské koleje Draco Malfoy jednoho hypogrifa vyprovokoval a on ho nakop. Jeho otec si to nenechal líbit a dal to k soudu. Hagrid soud prohrál a Klofan měl být popraven. Harry, Ron a Hermiona to tak nechtěli nechat a tak chodili tajně navštěvovat Hagrida pod neviditelným pláštěm. Když došlo na den popravy Ron, Harry a Hermiona byli s Hagridem a utěšovali ho. Najednou objevili Prašivku, která byla pěkně vyhublá a schovávala se v hrnku. Když se začalo stmívat odešli, aby se nestkali s katem. Prašivka znovu utekla a Ron ji začal chytat. Za nohu ho najednou chytil velký černý pes a odtáhl ho do nějaké nory. Harry a Hermiona běželi za ním. Dostali se do nějaké chodby , která končila v Chroptící chýši v Prasinkách. Když tam došli viděli Rona se zlomenou nohou, Křivonožku a Siriuse Blacka! Harry ho chtěl zabít , ale pak se tam objevil profesor Lupin. Řekl jim, aby ho nezabíjeli a nejdřív si ho poslechli, protože je přesvědčený, že nic špatného neudělal. Hermiona, ale nechtěla, protože poznala, že je vlkodlak a nevěřila mu. Nakonec, ale uposlechla. Dozvěděli se, že Sirius není vrah, ale Harryho kmotr a, že jeho rodiče neprozradil Voldemortovi , ale že to byla Ronova krysa, která není krysa, ale zvěromág Petr Petigriw. Nejlepší kamarád Harryho otce. A také mu pověděl, že on, Lupin, Petigriw a Harryho otec byli nejleší kamarádi. Z ničeho nic se tam, ale objevil Snape. Jejich učitel lektvarů přišel pod neviditelným pláštěm, který Harry zapomněl u vchodu do chodby. On všechno slyšel a nevěřil tomu a chtěl Siriuse omráčit a odvést do Azkabanu. Jenže Harry s Hermionou byli první a omráčili Snapa. Pak Sirius vytáhl z kapsi Ronovu krysu a donutil ji přeměnit se zpátky na Petra. Harry Siriusovi uvěřil a všichni se vydali směrem k hradu.

Když vylezli z nory Lupin, protože byl úplněk se proměnil ve vlkodlaka. Sirius se proměnil ve velkého černého psa a Lupina odlákal. Petr utekl. Pak se objevili Mozkomorové a omráčili je. Snape se probral jako první a došel pro ředitele školy Brumbála. On je nechal odnést na ošetřovnu a Siriuse do věže.

Brumbál přišel na ošetřovnu a promluvil si s Harrym a Hermionou. Byl totiž jediný, který věřil, že je Sirius neviný. Hermioně řekl, aby použila stroj času, který dostala od profesorky McGonagalové. Nabrala si totiž tolik předmětů, že by to jinak nestíhala. A ještě jim pověděl, že se do půlnoci musí vrátit a nikdo je přitom nesmí vidět.

A tak Hermiona použila obraceč času a oba se vrátili časem až k Hagridově hájovně. Tam zachránili Klofana. Vysvobodili také Siriuse z věže, který uprchl na Klofanovi.Všechno stihli do půlnoci.

Když odjížděli vlakem na prázdniny přišel Harrymu dopis od Siriuse, aby se o něj nebál, že je v pořádku. Ron Harrymu slíbil, že ho vezmou sebou na mistrovství světa ve famfrpálu. A tak se měl Harry na co těšit.

Hodnocení referátu Harry Potter a Vězeň z Azkabbanu

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  9. prosinec 2007
  7 610×
  725 slov

Komentáře k referátu Harry Potter a Vězeň z Azkabbanu