Shakespeare William-Hamlet

Král dánský, tedy otec Hamleta zemřel za nejasných okolností. Nejspíše ho zavraždil bratr Claudius, který se pak oženil s manželkou, královnou, zesnulého. Jedné noci se Hamletovi zjeví otcův duch a potvrzuje jeho dohady. Hamlet se rozhodne pomstít otcovu smrt. Aby nebyl podezřelý, předstírá šílenství. Prožívá těžké duševní stavy, uvažuje o smyslu lidské existence, současně však trpí pesimismem. Trápí se tolik, nemyslí na sebevraždu.

Aby se ujistil o Claudiově zločinu, připraví s potulnými herci divadelní představení, jehož děj zobrazuje otcovu vraždu. Král Claudius je zděšen, tuší, že Hamlet šílenství jen předstírá, a proto ho posílá do Anglie se zprávou pro anglického krále, aby Hamleta zabil. Hamlet zprávu objeví a přepíše tak, že jsou zabiti jeho průvodci. Hamlet se vrací z Anglie a omylem zabíjí Polonia, otce Hamletovy milé, Ofélie. Ofélie se zblázní a utopí se. Její bratr Laertes vyzve Hamleta na souboj. Toho využije král a potře Laertův meč jedem.

Hamlet je v souboji zasažen. Zjistí zradu, mečem probodne Laerta i krále. Zároveň umírá i královna, když se napije z číše s otráveným vínem, kterou připravil král pro Hamleta.

Hodnocení referátu Shakespeare William-Hamlet

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  2. leden 2008
  6 395×
  178 slov

Komentáře k referátu Shakespeare William-Hamlet

misa
trochu obraceny vyklad pri umirani je jine poradi