Hadi

VÝVOJ:První hadi se podle dosavadních znalostí na Zemi objevili během křídového období před 100 až 150 miliony let. Dnes svět obývá něco kolem 2700 hadů,kterří se v průběhu tisíciletí pravděpodobně yvinuly z jediné skupiny ještěrů. Jejich vývoj a osídlení Země bylo velmi úspěšné-rozmanité druhy hadů obývají zcela odlišná životní prostředí a klimatické podmínky, žijí dnes prakticky ve všech částech světa.
ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ:Na rozdíl od ptáků a savců nejsou hadi schopni migrovat nebo se stěhovat na dlouhé vzdálenosti, a jsou tak doslova "vydáni napospas" prostředí, které je obklopuje. Protože jsou jejich životní prostředí velmi rozdílná, každý druh hada se během let vyvinul tak, aby co nejsnáze přežil. Na jejich život a vývoj má největší vliv okolní teplota, světlo a množství vody.
ŠUPINY:Jako kroužkové brnění středověkých rytířůposkytuje šupinatá kůže hadům ochranu i ohebnost. Tyto vlastnosti jí dávají pevné ploché šupiny spojené pružnou kůží. Na jednotlivých částech hadího těla se nacházejí šupiny různých typů. Každý typ slouží zcela specifickému účelu a jejich proměnlivé tvary jsou závislé na prostředí a způsobu života různých druhů hadů. Za zbarvení a barevnou kresbu na těle hada zodpovídá obsah pigmentu v šupinách, přičemž barva patří k jeho základní výzbroji pro život-buď ho ukrývá v jeho prostředí, nebo naopak varuje případné útočníky.
ANATOMIE A POHYB:Navzdory protáhkému tvaru těla mají hadi stejnou anatomickou stavbu těla jako většina ostatních obratlovců včetně člověka. Hadi přežívají pomocí stejných fyziolických procesů, a jajich tělo je proto vybaveno stejnými orgány:srdce,plíce,játra a ledviny. Rozdíly jsou pouze ve tvaru a uložení orgánů.

Hodnocení referátu Hadi

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  25. květen 2008
  3 260×
  255 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k referátu Hadi