Hygiena pohlavního styku

Dospívání je obdobím rozhodujícím pro celý další život. Dospívání v sobě nosíme po celý další život a to se týká i dospívání sexuálního. Chyby a omyly, kterých se člověk dopouští v pubertě, často poznamenávají celý sexuální život. Sex a milování není jen tělesný pocit, ale je plně vnímáno všemi pěti lidskými smysly. Touhu po milování, kterou jste u partnera vyvolali, může velmi často ohrozit jakýkoli postřeh něčeho nepříjemného. Tím mám na mysli třeba zápach z úst, tělesný zápach zvláště u genitálií, neoholená tvář apod. A to nemluvě o špinavém spodním prádle.

Při milování plně využíváme hmat a zrak. Ovšem i náš sluch a čich a posléze i chuť neustále pracují naplno, aniž si to uvědomujeme, a ovlivňují naše smysly. Ideální před milováním a mazlením je samozřejmě koupel. Každé tělo se během dne zpotí a zvláště kryté části pod pažemi a v okolí genitálií získají zápach, který může být většině lidí při úzkém kontaktu nepříjemný. Krátká sprcha tento problém vyřeší. Není-li sprcha k dispozici, pomůže alespoň lehký deodorant, nebo parfém. Ale pozor, čich je citlivý i na to, takže to nepřehánějte.
Zápach z úst je běžnou záležitostí a zvláště kuřáci a kafaři tento problém dobře znají. Není třeba si hned čistit zuby, ale vhodný mentolový bonbón, žvýkačka apod.
Není-li možné provést před sexem tělesnou hygienu, doporučuje se nevěnovat se orálnímu sexu a podobným praktikám, ale spíše orientovat sex na mazlení, masáž a pohlavní styk. Kromě pocitu z milování a samotného pohlavního styku musíme věnovat pozornost hygieně i z důvodu přenosu pohlavních nemocí.

Spektrum chorob přenášených pohlavním stykem se v poslední době podstatně rozšířil od 5 klasických nákaz, na asi 20 různých infekcí, včetně žloutenky, herpes virové infekce, chlamydií, parazitů, kvasinek.
Věková struktura osob pohlavně nemocných se snížila do kategorie mladistvých, dokonce i do populace dětské.Tyto infekce se stávají celosvětově významným zdravotním a sociálně ekonomickým problémem.
Choroby přenášené pohlavním stykem mohou být:
• Bakteriální: syfilis, kapavka, měkký vřed, chlamydiosy,
• virové (herpes virus, HIV, viry žloutenek)
• Parazitární (svrab)
• Kvasinkové

K nejčastějším sexuálně přenosným nemocem v dnešní době patří infekce chlamydiemi. Na tuto infekci by se mělo myslet, když si ženy stěžují na výtok, bolesti podbřišku, poruchy menstruace, bolesti v zádech nebo v případě neplodnosti páru. Navíc chlamydiové infekce zůstávají často klinicky nepoznány, způsobují ale těžké obtíže v pozdějším období (záněty vaječníků, neplodnost). Chlamydie jsou nitrobuněční parazité - mohou se množit pouze v buňkách hostitele. Infekce se šíří od člověka k člověku.
Další, v současné době jedna z nejfrenkventovanějších sexuálně přenosných nemocí (STD), je virová infekce – HPV (virus oparu)

Na milování v našem věku máme času dost, ale musíme vědět, že při každém pohlavním styku je nutno používat ochranu, a to kondom. Zabrání přenosu většiny pohlavních nemocí. A hlavně neměli bychom se milovat s člověkem, kterého známe sotva „půl hodiny“.
Hygiena a to nejenom pohlavní je nutnost každodenního života.

Hodnocení referátu Hygiena pohlavního styku

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  1. červenec 2007
  5 008×
  466 slov

Komentáře k referátu Hygiena pohlavního styku