Rostliny

Rostliny se skládají z rostlinných buněk. Rostlinné buňky obsahují pletiva, z nichž se pak vyvíjejí rostlinné orgány, potom vzniká rostlina. Obor, který se zabývá tříděním rostlin se nazývá taxonomie.

Rostlinná pletiva se dělí na čtyři části. První pletivo se nazývá krycí. Chrání rostlinu před vysycháním a před parazity. Další pletivo se nazývá podpůrné. Podpírá rostlinu a zajišťuje rostlině oporu. Vodivá pletiva rozvádí vodu a živiny po těle rostliny. Poslední-asimilační pletiva slouží k fotosyntéze.

Rostlina má několik orgánů. Kořen slouží k upevnění rostliny a k příjmu vody a živin. Stonek nese orgány a rozvádí vodu a živiny, které přijme kořen. List slouží k fotosyntéze a květ k rozmnožování.

Rostliny se dělí na dvě skupiny: na nižší a vyšší. Nižší rostliny jsou pouze řasy, protože jejich tělo má jen jeden typ buněk nazývaný stélka. Vyšší rostliny mají pletiva a orgány, jsou to tedy všechny ostatní rostliny na zemi.

Věda, která se zabývá rostlinami se jmenuje se botanika. Dělí se na tři skupiny. Anatomie, její první skkupina se zabývá vnitří stavbou rostlin. Fyziologie se zabává dějem v rostlinách a Morfologie se zabývá tvary a druhy rostlin.

Hodnocení referátu Rostliny

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  25081998
  28. prosinec 2012
  5 482×
  184 slov

Komentáře k referátu Rostliny