Svaly

Typy svalů: Kosterní svaly jsou všechny svaly, které se připojují ke kostem kostry a které se současně nebo po sobě stahují a vyvolávají tak jejich pohyb. Jsou ovládány vůlí a jsou tvořeny příčně pruhovanou svalovou hmotou. Jsou pojmenované podle polohy, tvaru, velikosti či funkce, např. flexory ( ohybače), extenzory ( natahovače) a sfinktery ( svěrače) aj.
Srdeční svalstvo je zvláštní typ příčně pruhovaných svalů, které tvoří pouze srdeční sval. Svalová vlákna jsou vyvolány ze zvláštních oblastí srdeční tkáně, která produkuje vlastní impulzy. Tyto impulzy pouze zrychlují nebo zpomalují srdeční činnost. Viscerální svaly neboli útrobní jsou svaly vnitřních orgánů, např. střev nebo cév. Nejsou ovládány vůlí a tvoří je hladká svalová tkáň.
Antagonistické svaly jsou skupiny svalů, které vykonávají opačný pohyb. Při pohybu se jeden sval nebo skupina zkracuje agonisté a antagonisté se natahují.

Hodnocení referátu Svaly

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  21. červen 2008
  4 902×
  130 slov

Komentáře k referátu Svaly

sheepsofi
Já mam referát na svaly tak potřbuju inspiraci
Anonimous
asawgas ... samí začáteční věci sem na základce a tohle bych dal dohromady sám..
nikitka nikcas.nikola(zavináč)seznam.cz
No tak my se to ted učíme ve škole.... a chci si to ted vytisknout protože budu mít referát ve škole protože chci jedničku