Vědecké kladivo – YouTube kanál

Webová adresa

  • https://www.youtube.com/user/VedeckeKladivo/videos

 

Krátká videa na kanálu Vědecké kladivo se zabývají nejrůznějšími vědeckými otázkami. Každý zde najde něco, co mu přijde zajímavé. Otázky v jednotlivých videích jsou vždy dobře zodpovězeny a daný problém je vysvětlen srozumitelně. Vždy je vše i graficky znázorněno pro snadnější pochopení.

Jak funguje uhlíkové datování? Toto je název videa, která se nám snaží přiblížit metodu radiokarbonového datování. Autor zároveň vyjmenuje výhody a nevýhody této metody.

Všichni víme, že radiace je nebezpečná, ale Jak se projevuje otrava radiací? Nejen to se dozvíme v dalším videu tohoto pořadu. Zjistíme také, co může radiace způsobit, a že ne každá dávka je smrtící.

Proč je sklo průhledné? Každý, kdo nezná odpověď na tuto otázku, by ji určitě rád zjistil. Já osobně se musím přiznat, že po zhlédnutí tohoto videa jsem nebyla o moc chytřejší, ale dozvěděla jsem se, že závisí na frekvenci a ne každé světlo sklem projde.

A Jak funguje atomová bomba? I touto otázkou se Vědecké kladivo zabývá. Nejprve se vysvětlí, jak se štěpí Uran 235 a poté se dojde k otázce atomové bomby a atomového hřibu.

Zaujalo mě i video s názvem Jak hoří svíčka? A dozvěděla jsem se, že palivem svíčky je vosk, který se vsákne do knotu a následně se z něj stane plyn, který po smíchání se vzduchem začne hořet.

Poslední téma, které bych sem chtěla napsat je Proč vajíčko ztvrdne během vaření? Když tuto otázku někomu položíte, většinou vám nedokáže správně odpovědět, ale po zhlédnutí tohoto videa bude každý zase o něco chytřejší.

Vědecké kladivo má ještě mnoho takovýchto zajímavých videí a jak jsem již psala, každý zde najde něco, co mu přijde zajímavé.

Zhodnocení

Tento pořad jsem poprvé objevila asi před půl rokem a stále mě neomrzel. Témata videí jsou velmi zajímavá a autor se snaží danou otázku zpracovat srozumitelně, ale přesto odborně. Vědecké kladivo určitě každému doporučuji. Já osobně jsem se zde dozvěděla mnoho nových věcí, připomněla jsem si ty starší a jsem zvědavá, co dalšího se naučím v nových dílech.

Hodnocení referátu Vědecké kladivo – YouTube kanál

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  17. červen 2019
  1 312×
  337 slov

Komentáře k referátu Vědecké kladivo – YouTube kanál