Alice a ...dóóóst dobrá schíza

Autor: Karen McCombieová

Nakladatelství: Fragment

Rok vydání: 2005

Ilustrace: Luděk Bárta

Hlavní postavy: Alice, její kamarádi a rodina

Obsah:

Byl to rok jako každý jiný, až na: záhadné klepity-klepání a končře tím, že se její kámoši, co se tak nesnášeli najednou k sobě chovají tak pěkně. Ale vemem to od začátku. Všechno to začalo u Kellie doma. Sešli se u ní všechny holky, protože Kellie sehnala něco suprovýho. Sotva si všechny holky sedly do kruhu Kellie vytáhla knížku s názvem: ČÁRY A ZAŘÍKÁNÍ NA VĚRNÉ MILOVÁNÍ. Holkám to nedalo a vyzkoušely kouzlo na přivolání lásky. Druhý den přišla kyra k Alici domů. Alice se jí svěřila o strašidelným klepity-klepání. Na to jí Kyra řekla o poltergajstech ( duchové, kteří dělají samé naschváli ). Alice tomu nevěřila, jenže netrvalo dlouho a v domě se začaly dít opravdu divné věci. Klíče od domu se ocitly v mrazáku, obraz na stěně byl otočený vzhůru nohama a džemy v lednici byly otočené vrškem dolů.

To musí být určitě poltergajst. A k tomu všemu se v bohatších ulicích města začali ztrácet zahradní trpaslíci, kteří se pak objevovali v cizích zahradách. Jednou večer se u Alice doma sešli Sandie, Kyra a Billy a společně s Alicí a její hodně divnou sestrou se dívaly na video. Přišel i Alfie (Alicina tajná láska ), ale ten však přišel vyzvednout nejstarší sestru Linn. Když v tom se najednou zhasly všechny světla. Všichni začali panikařit. Linn zaběhla pro tátu do hospody na rohu a vše se spravilo. Po tom všem se všechny ty divné věci začaly pomalu objasňovat. Strašidelný klepity-klepání nakonec vydával gerbil, který utekl malému torovi z klece. Poltergajst nakonec poltergajstem nebyl, ale byla to Kyra. Když jí Alice řekla o tom klepity-klepání, řekla si , že by to byla sranda udělat si pár legrácek. A ten kdo přemisťoval zahradní trpaslíky nebyl nikdo jiný než Billy a jeho kámoši.

Mezitím byly všichni, i Billy ,( který měl domácí vězení za to, že přemisťoval trpaslíky ) v strašidelné Královnině oboře. Byl to takový malý strašidelný parčík. Jenže jen co se setmělo, zašustilo ve křoví a všichni zděšeně utekly pryč. Na konci parku Alice zahlédla, jak se Billy a Sandie drží kolem ramen a utíkají spolu. Když pak Alice, Billy a Sandie doběhli k Sandie domů konečně si vydechly. Ale ne na dlouho ! Sandiina maminka Sandra začala rodit. Přivolali proto záchranou pomoc a Sandie se narodila sestra Roberta. Vše skončilo dobře a Alice si může zase na pár dní oddechnout.

Citát: Sandie a Billy spolu chodí už celý rovný týden a já to pořád jěště nechápu. Ukázalo se, že oba dva si ,, odjakživa byli tak jako sympatický !''

Téda - ale že se jim to dařilo moc hezky maskovat ! Propána, já tu lásku snad nikdy nepochopím . . .

Charakterístika postav: Jabla - sestra Alice. Je praštěná, citlivá a velmi umělecky nadaná, i když dost prapodivně. Ráda nosí pestré barvy.

 

Hodnocení čtenářského deníku Alice a ...dóóóst dobrá schíza

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  7. únor 2008
  6 619×
  472 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Alice a ...dóóóst dobrá schíza

kaca
:))) dík