Christanie F - My děti ze stanice ZOO

Přeložila Zuzana Soukupová – 1987
Sepsáno podle protokolů zachycených na mag. páscích:zpracovali Hermann a Rieck
Nakladatelství Mladá Fronta Praha (Kapka)

Hl. postavy:
- Christiane
- přítel Detlef
- její rodiče
- ostatní „heráci“

Obsah :
Christiane je 13 – ti letá školačka ze západního Berlína.Byla od malinka otcem bita a to jí psychicky velice poznamenalo.Později začíná brát různé omamné látky.Od hašiše přes válium až po heroin.
Kvůli nedostatku peněz na obstarávání drog se z ní stává mladistvá prostitutka.Končí to jejím odvykáním (již několikátým!) u příbuzních, daleko od velikých měst drog a starých přátel.

Úryvek :
„Pusu jsem měla plnou slin.Spolkla jsem je, ale hned tu byly znova, jako by stoupaly vzhůru.Najednou zmizeli a měla jsem naopak v puse sucho, až se mi lepil jazyk na patro.Snažila jsem se něčeho napít, ale nešlo to.Třásla jsem se zimou, ale za chvíli mi bylo tak horko, že jsem se úplně zpotila.Probudila jsem Detlefa a řekla mu: co se to se mnou děje?Onse na mě podíval a odpověděl : ABSŤÁK!“

Myšlenka díla :
Je to jiný způsob životopisu, než na jaký jsme zvyklí.Příběh je krutá realita, která postihla nejednoho člověka na světě a stále je to horší.Stanice ZOO je Berlínská čtvrť, kde se scházeli „heráci“ kvůli prostituci.

Vlastní názor :
Doporučovala bych, aby si tuto knihu přečetli všichni rodiče, protože to mají přímo před sebou (i v malých městech!), ale nic nevidí.Dnes už je to opravdu hodně zlý!

Hodnocení čtenářského deníku Christanie F - My děti ze stanice ZOO

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  1. září 2007
  5 288×
  235 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Christanie F - My děti ze stanice ZOO