Dickens,Charles - Kronika Pickwickova klubu

Toto dílo začal Charles Dickens psát r.1836.
V té době bylo zvykem vydávat romány na pokračování, které byly otiskovány třeba v novinách a až podle úspěchu jim dát knižní podobu.
Kronika P.k. je humoristický a realistický román. Autor v ní líčí soudobou konzervativní Anglii a vyjadřuje kritický postoj k některým institucím. Jednotlivé díly vydávané v novinách měly různý ohlas. Proto byl autor nucen dodávat do děje stále nové postavy. Hlavními hrdiny jsou čtyři členové Pickwickova klubu:
Předseda klubu - Samuel Pickwick
Básník – Augustus Snodgrass, jehož dílem jsou i zápisky do kroniky
Tracy Tupman – starší vznětlivý pán s velkou oblibou k ženám
Nathanial Winkle- kterému se smůla stále lepí na paty
Tito čtyři pánové podnikají cesty po Anglii, při nichž navštíví mnoho míst, prožívají různá dobrodružství, která řeší s typickým anglickým nadhledem a také získají mnoho přátel. Ti jim po večerech vypráví různé příběhy a zážitky ze svého života.
Pan Pickwick se také dostává po sporu s paní Bardlowou do vězení pro dlužníky, kde se setkává se spoustou vězňů, kteří pobyt ve vězení prožívají nejrůznějšími způsoby. Nakonec se prokáže jeho nevina a z vězení se šťastně dostane.
Závěrem tohoto románu se Pickwickův klub nadobro rozchází a jeho členové si užívají důchod. Toto je jeden z nejúspěšnějších Dickensových románů a Angličané ho dnes berou jako naprostou samozřejmost.
Jménem hlavního hrdiny Pickwicka se dnes označuje i čaj.

Hodnocení čtenářského deníku Dickens,Charles - Kronika Pickwickova klubu

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  30. červenec 2008
  5 617×
  222 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Dickens,Charles - Kronika Pickwickova klubu