E.M. Remarque – Miluj bližního svého

Příběh líčí putování mladých německých emigrantů po Evropě. V žádné zemi nejsou vítáni a jelikož nemají žádné doklady, musí se skrývat před policií a peníze na život si vydělávají nelegálně. Mladý položid Ludvík Kern se snaží vydělávat si podomním prodejem toaletních vod a mýdel, které kdysi vyráběl jeho otec. V jednom hotelu se seznámí s Židovkou Ruth Hollandovou a zamilují se do sebe. Pak spolu utíkají do Paříže, kde Ludvík najde práci jako dělník a Ruth získá povolení k pobytu. Mezitím musejí ovšem překonat spoustu překážek. Ludvík je několikrát zatčen a vyhoštěn, Ruth prodělá zápal plic.

Jejich přítel Steiner jim často pomáhá, ale když se doví, že jeho žena v Německu umírá, rozhodne se tam jet. Pozná ho však jistý muž a Steiner jde do vězení. Ludvík a Ruth dostanou šanci odjet legálně do Mexika, kde by určitě dostali povolení k pobytu i k práci a rozhodnou se ji využít.

Autor zároveň sleduje zběžně i osudy dalších uprchlíků a jména a místa se často shodují s postavami a místy jiných Remarquových knih

Hodnocení čtenářského deníku E.M. Remarque – Miluj bližního svého

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  22. listopad 2007
  4 330×
  172 slov

Komentáře k čtenářskému deníku E.M. Remarque – Miluj bližního svého