Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve. Předpokládám že všichni moc dobře víte kdo Harry je a tak se tím nebudu zdržovat a přejdu rovnou k příběhu.

Knížka, ale nezačíná povídáním o Harrym, ale o jeho profesorovi Snapovi a Malfoyově matce. Snape se jí zavázal neporušitelným slibem, že jejího syna ochrání! Ale proč? To byla pro mě zatím záhada!!

O Harrym jsem se něco dozvěděla až po druhé kapitole. To se s ním Brumbál přemístil do jedné vesnice, protože potřeboval přemluvit jednoho profesora, aby se vrátil k výuce do školy. Harrymu se to povedlo. A tak se přemístíli k Weasleyům kde Harry stráví zbytek prázdnin! Přes ně se dozví, že se stal kapitánem nebelvírského famfrpálového týmu, také se dozví, že se Bill bude ženit s Fluer. S Ronem a Hermionou si prázdniny skvěle užívali! V Příčné ulici potkali Malfoye v obchodu s černou magií a tak si Harry myslel, že se stal stejně jako jeho otec s matkou Smrtijedem!

Ve škole nový profesor Křiklan učí lektvary a Snape obranu proti černé magii. Jenže Harry si zapomněl koupit knížku k lektvarům a tak si půjčil školní, která dříve patřila nějakému princi dvojí krve! A ten po stranách psal různé rady a nová zaklínadla. Harry se tímto stal nejlepším v lektvarech! Harry během roku chodil s Ginny Weasleovou. Někdo dal jeho spolužačce náhrdelník, který jí málem přizabil. A někdo se pokusil otrávit Rona. Harrymu to nedávalo smysl a podezíral s toho Malfoye. Neustále ho sledoval na Pobertově plánku a zjistil, že se zavíá do komnaty nejvyšší potřeby.

Brumbál Harrymu dával soukromé hodiny. Tam se Harry dozvěděl vše o Voldemortově minulosti a také o tom že jeho duše je rozdělená nejspíše do 7 dílů neboli viteálů. Brumbál už jeden objevil a zničil. Ten měl podobu Zmijozelova prstenu. Harry ve druhém ročníku školy zničil nevědomky druhý viteál v podobě Radllyho deníku. A tak jim zbývalo zničit posledních pět. Brumbál ho vypátral a vydali se ho společně zničit. Viteál ležel v jeskyni uprostřed velkého černého jezera kde plavaly mrtvoly. Když se dostali na ostrůvek zjistili, že leží v míse naplněnou vodou, která nešla vylít. Brumbál se rozhodl jí vypít. Dělalo se mu strašně špatně, ale dokázal jí vypít! Na dně ležel medailonek. Sebrali ho a vrátili se do Bradavic, kde viděli nad hradem znamení zla! Okamžitě letěli k astronomické věži! Brumbálovi bylo, ale strašně špatně a tak poslal Harryho pro pomoc. Najednou se ozvali rány a Brumbál kouzlem Harryho znehybněl. Najednou se rozrazily dvěře a stál tam Malfoy s hůlkou rozhodnutý Brumbála zabít. Brumbál se nemohl bránit. Pochvíli se tam objevit Snape s dalšími Smrtijedy a Brumbála zabil!! Harryho očarování zmizelo a rozběhl se za nimi! Chtěl je zabít, ale Snape každé jeho kouzlo odvrátil. A když se Harry rozhodl použít jedno kouzlo z učebnice Snape mu vynadal jak si dovoluje použít na něj jeho vlastní kouzlo. Tím se dozvěděl kdo je princ dvojí krve. Harry ale stále běžel za Malfoyem jenže ten přeběhl se svými kumpány hranici školních pozemků a přemístili se neznámo kam! Harry se vrátil zpátky do školy. Spolužáci a lidi s Fénixova řádu mu vysvětlili co se stalo. Zjistil, že Billa pokousal vlkodlak jenže nebyl přeměněný tak to snad nebude mít následky.

Po Brumbálově pohřbu se všichni vrátili domů. A Harry se už nikdy nechtěl po tomto hrozném zážitku vrátit do Bradavic. Ze všeho nejvíc, ale chtěl vypátrat další viteály a zabít Voldemorta.

Hodnocení čtenářského deníku Harry Potter a princ dvojí krve

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  10. říjen 2007
  10 523×
  561 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Harry Potter a princ dvojí krve

V
Super, díky za inspiraci
lenka
Pajule P-a-v-l-i-n-k-a-(zavináč)seznam.cz
Díky moc za ten referat moc mi ve skole pomohl a dostala jsem za 1.