John, Radek - Memento

Hl. postavy: Michal Otava
jeho dívka Eva
Richard

- varovný román, který dokumentuje a informuje, hl. postava zde líčí vnitřní pocity ( vnitřní výpověď, která se střídá s odbornými výklady lékařů

Obsah:
Děj knihy je nesouvislý a psaný na přeskáčku. Zachycuje 10 let života Michala Otavy, bývalého studenta gymnázia a jeho marné úsilí zbavit se drogové závislosti.

Začíná prakticky koncem. Hlavního hrdinu tohoto příběhu – Michala (obyčejný kluk z obyčejné rodiny) přiveze záchranná služba první pomoci na ambulanci. Je feťák, který nemůže přestat. Leží v nemocnici na lůžku a vrací se do minulosti, vzpomíná, jak všechno začalo, jak si poprvé píchl drogu, co všechno obnášelo shánění drog. Dostal se do party, kde potkal Evu, začal s ní chodit a společně začali fetovat. Evu velice miloval, přestal chodit do školy a čas trávil s partou, jejíž členem byl Richard - homosexuál, dealer a výrobce drog. Pokaždé, kdy vymyslel nějakou novou drogu, nechal ji vyzkoušet na jiných lidech.

Mezitím Michal s Evou neměli peníze ani práci. Proto se rozhodli, že vykradou lékárnu a Richard prodá zboží. Potom oba byli u Richarda na bytě, policie udělala zátah a zatkla je. Na nějakou dobu si oba poseděli, ale potom se vrátili opět do starých kolejí. Michal se musel také podrobit odvykacímu léčení. Mezitím Eva otěhotněla a chtěla s fetem přestat. Věděla, že to nedokáže, a tak se otrávila plynem, Michal se to dozvěděl až ve vězení. Myslel si, že ji někdo z feťáků zabil. Proto se chtěl pomstít všem svým bývalým kamarádům z party. V té době byl Michal vyhlášeným vařičem perníku po celé Praze a nebyl problém uvařit dávku, která by všechny zabila. Nevěděl, že se tím sám zničí.

Hodnocení:
Tato kniha je odstrašující případ, fet – jedna z možností jak sám sebe zničit. Michal dopadl jak nejhůř to jde. Je v ústavě, chová se jak dementní člověk, pomočuje se, musí ho krmit, mluví nesmyslná slova.

Hodnocení čtenářského deníku John, Radek - Memento

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  19. duben 2008
  4 613×
  308 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k čtenářskému deníku John, Radek - Memento