Kerouac, Jack - Mag

Obsah: Příběh jednoho mladého černošského chlapce a jeho úžasné cestě po Americe (v dobách kdy ještě nebyla televize). Celý příběh je vyprávěn v ich-formě slovy mladého Maga. úžasně zachycená dětský řeč a myšlenky na čtenáře působí již od začátku knihy. Nepřeberné množství příslovcí a upřímný jazyk je opravdu nádherný.
Mag žil šťastně se svým dědou, protože rodiče již neměl a byl opravdu spokojen. Nic jim dvěma nechybělo a radostně prožívali své životy, dokud děda nezemřel. Mag odchází ke své tetě, u které žije spousta jiných lidí, i dětí, ale již zde není tak šťastný. Bojí se slepého dědečka, který měl účty s jeho otcem a i jako malé dítě vidí, že je zde navíc. Rodina nemá peníze a i jeho strýc u sebe Maga nechce. Proto když si pro něj přišel jeho bratr z New Yorku, Mag neváhal a vydal se na cestu. Poznává bratrovu ženu, kterou je doslova okouzlen a je zase šťastný. Bratrovi se bohužel nevede, nemůže najít kvalitní práci a proto se rozhodli, že odjedou do kalifirnie. Manželka s penězi jela autobusem, protože byla těhotná a oba bratři se vydávají stopovat.
Cesta bratrů je to o čem celá kniha je. Mag upřímně popisuje své zážitky, jak odcházejí stopovat, jedou kamiony, auty, někdy když získají peníze tak autobusem. Potkávají a seznamují se s různými lidmi, obzvláště s tuláky, a prožívají mnohá dobrodružství.
V půli cesty zůstávají v kostele, hlavně díky Magovi, který zde zpívá o bohoslužbách. Jeho bratr zatím uklízí a zde si vydělali potřebné peníze a konečně dokončují svou výpravu a přijíždí do Californie. Kniha končí šťastným shledáním s bratrovou ženou.

Hodnocení čtenářského deníku Kerouac, Jack - Mag

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. listopad 2007
  4 691×
  265 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Kerouac, Jack - Mag