King, Stephen - Cujo

Stephen King, americký spisovatel, napsal opět jeden další napínavý příběh. Tentokráte o velkém bernardýnovi Cujovi.Děj se odehrával kolem roku 1980 v malém městečku Castle Rocku.
Cujo je krásný obrovský bernardýn, kterého si oblíbila celá jeho rodina Camberů,hlavně syn Brett. Cujo je mírumilovný a přátelský pes jen do doby, kdy spadl do malé neznámé jeskyně hnán za zajícem.Jeskyně ale byla plná netopýrů v mnoha případech nakažených vzteklinou.Netopýři vyrušení z nočního klidu zaútočili na Cuja.Cujo byl zraněn na čumáku. Cujo má vzteklinu.
Zrovna v této době se rozhodla Charity Camberová se svým synem odjet za svou sestrou Holly. Doma měl zůstat Joe, ale ten se rozhodl odjet se svým dlouholetým přítelem Garym do víru velkoměsta a tam si pořádně užít. Když odjela s Brettem za Holly, Joe okamžitě vyrazil pro Garyho, ale co tam našel mu vyrazilo dech. Gary byl úplně rozsápaný velkou příšerou. Joeovi bylo jasné, že to byl Cujo. Chtěl přivolat pomoc, ale Cujo se vrhl na něj. Nestčil se ubránit a umírá.
Mezitím Donna, mladá, krásná manželka Vicka Trentona, zaměstnance ne
moc úspěšné reklamní společnosti, která byla s Tadem doma sama, protože Vich musel jet na pracovní cestu do New Yorku. Musela zajet za Joem Camberem, aby jí opravil její starší auto. (Joe Camber byl nejlevnějším opravářem v okolí) . Tad musel jet s Donnou, protože se strašně bál příšery, která se každou noc objevila doma ve skříni. Když však se značnými problémy dojela na dvůr Camberů, auto jim přestalo sloužit. Uviděli Cuja. Už to nebyl krásný, milý bernardýn, ale velká krvelačná nestvůra s červenýma prázdnýma a hlavně šílenýma očima čekající jen na příležitost ublížit všem, kteří se jen přiblíží. Donna a Tad byli uvěznění v autě jen s málem jídla a pití. Cujo neustále útočil na auto. Oba byli k smrti vystrašení. A ke všemu ještě to horko, které bylo v autě téměř nesnesitelné. Donna se po dlouhém váhání ( asi po 2 dnech) rozhodla, že se pokusí dostat do domu k telefonu. Když vyšla opatrně z auta, po chvíli na ní zaútočil Cujo, o kterém vůbec nevěděla. Myslela, že je daleko a ne před jejich autem. Zaútočil na ní a pokousal ji, ale stihla se zachránit. Mezitím však už byli hledáni místní policií a Vickem, který se vrátil z cesty. Našli je, když tato hrůza v autě trvala celé 3 dny. Donna byla silně nakažena vzteklinou a chlapec mrtev. Zemřel na dehydrataci. Spolu s nimi našli i mrtvýho místního policistu, který je také hledal, ale nestačil se před Cujem zachránit.
Tato kniha byla velmi zajímavá a zaujala mě svou dramatičností. Je psána velmi srozumitelně, proto bych jí mohla doporučit všem, kdo mají rádi horory.

Úryvek:
…Vrhl se dopředu, ruce jí sjely a najednou ji kousl, kousal jí její obnažené břicho těsně pod bílými polokoulemi její podprsenky, doloval se po jejích vnitřnostech…
Donna ze sebe vydala hluboký výkřik bolesti a oběma rukama do něj ze všech sil zatlačila. Zase seděla vzpřímeně a krev jí stékala ke kalhotám. Levou rukou držela Cuja.Pravá ruka šmátrala po klice dveří a po chvíli…

Hodnocení čtenářského deníku King, Stephen - Cujo

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  11. říjen 2007
  3 393×
  505 slov

Komentáře k čtenářskému deníku King, Stephen - Cujo