Marcinko, Richard - Profesionální válečník

Autor: Richard Marcinko
Název knihy: Profesionální válečník
Rok vydání: 1992
Překladatel: Roman Marhold
Ilustrátor: Karel Kárás

Stručný obsah: Tato kniha vypráví o svérázném Richardu Marcinkovy, který už od malička toužil stát se plnohodnotným členem US NAVY.

Po nástupu k armádě se všemi způsoby snažil dostat k ženijním potápěčům. Po dlouhém snažení se mu to povedlo. Výcvik trval 12 týdnů a za tu dobu se Marcinko rozhodl, že zasvětí armádě celý svůj život.

Po ukončení výcviku u potápěčů se přesunul k 1. Paradescentní jednotce, kde prodělal parašutistický výcvik. Tato jednotka měla základnu v Little Creaku, kde měla též základnu speciální jednotka SEAL 2. Když se Marcinko seznámil s touto jednotkou, rozhodl se k ní okamžitě nechat přeložit.

Po mnoha měsících byl povýšen a s touto jednotkou se poprvé dostal do Vietnamu, kam se podíval za svůj život celkem třikrát, ale pokaždé s jinou jednotkou.

Za svůj život prodělal spoustu událostí. Od člena jednotky SEAL, přes federálního zmocněnce, velitele jednotky SEAL 6 až po velitele Rudé buňky, která stimulovala teroristické útoky na vojenské cíle.

V době, kdy Marcinko psal tuto knihy, byl ve vězení. Odsouzen byl neprávem a obviněn ze spiknutí k trestu pokuty $ 10 000 a odnětí svobody na 21 měsíců.

Hlavní postavy - charakteristika:
Richard Marcinko- voják a člen speciální jednotky.

Hlavní myšlenka knihy: Vylíčit čtenáři život člena US NAVY a útrapy speciálních jednotek.

Můj názor na knihu: Tato kniha je výborná a hlavně mě zaujalo Marcinkovo dětství a Vietnam.

Hodnocení čtenářského deníku Marcinko, Richard - Profesionální válečník

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  25. prosinec 2007
  3 784×
  235 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Marcinko, Richard - Profesionální válečník