Mozek teenagera

autor: Frances E.Jensen a Amy Ellis Nutt
nakladatelství: Knihy Omega
rok vydání originálu: 2014
překladatel: Petr Štika
rok českého vydání: 2015

Když jsem byla v knihovně na Staroměstském náměstí pro knihy na seminární práci, prohlížela jsem si zároveň některé obálky knih, které byly vystavené po stolech. Najednou jsem zahlédla jasně červenou obálku s černým obrysem mladého člověka se sluchátky.

Díky červené barvě, která byla dost výrazná mezi ostatními knihami, jsem se k ní otočila a přistoupila blíž. Nad postavou byl tučný bílí nápis „Mozek teenagera“. S nadzvednutým obočím jsem vzala knihu do rukou a otevřela. Nejprve mě zarazilo, že kniha nemá obsah ani rejstřík. A tak jsem ji otočila na konec.

Byl tam krátký životopis autorky a stručný obsah knihy.

Autorka je renomovaná americká neuroložka a v knize vystupuje především jako matka dvou synů. V tu chvíli jsem si řekla, že by nebylo tak špatné si takový příběh přečíst, a tak jsem si ji půjčila.

Jak jsem se dočetla později na stránkách vydavatelství OMEGA, je to svým způsobem manuál pro přežití puberty a dospívání dětí. Kniha mě pomohla lépe pochopit sama sebe. Je to docela přínosná četba a poskytne větší pochopení pro jedno náročné období života.

Autorka totiž vychází z vlastní zkušenosti, a tak jsem se mohla dozvědět, že nejsem zas takový originální člověk, jak jsem doufala, když některé moje nálady a některé moje šílené nápady, mají popsané v této knize.

„Výzkumy v poslední době ukazují, že strach ze ztráty důvěry a respektu rodičů je nejsilnějším faktorem, který adolescenty odrazuje od užívání drog“

S radostí jsem četla o některých vtipných situacích, do kterých oba synové svou matku uváděli, a také mi vůbec nevadilo, že se sem tam vyskytly nějaké lékařské termíny, protože, když to nebylo vysvětlené v knize, vysvětlila mi to maminka. Tak jsem jí tu knihu koupila k narozeninám.

Kniha je napsaná velmi vtipně a zároveň poučně. Doporučila bych ji nejen rodičům a učitelům, ale i svým vrstevníkům.

Lea Kreisngerová
(Sissi Jones)

Hodnocení čtenářského deníku Mozek teenagera

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  Lea Kreisingerová
  6. duben 2016
  1 846×
  328 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k čtenářskému deníku Mozek teenagera