Už mě vidíš?

autor: S.J.Bolton
nakladatelství: Domino
rok vydání originálu: 2012
překladatel: Hana Čapková
rok českého vydání: 2013

Tuto knihu jsem objevila v knihovně na Staroměstském náměstí ve stejný den jako Mozek teenagera, ale přečetla jsem ji asi až o dva týdny později. Do té doby ležela u mě na nočním stolku na internátě. Nebyla jsem na ní tak natěšená jako na Mozek teenagera, protože jsem se trochu bála její obálky. I když jsem zvyklá na detektivky a děsivé okamžiky z historie, tato kniha byla děsivá od prvního pohledu.

Vždy mě velice zajímal případ Jacka Rozparovače, a tak jsem se do knihy jednoho dne konečně pustila.

Už začátek byl napínavý. Mladá londýnská policistka Lacey Flintová, objeví u svého auta bestiálně zavražděnou ženu. Vyšetřování jasně ukazuje na Jacka Rozparovače. Víte, psát dnes o Jacku Rozparovači, který působil v Londýně v roce 1888, je velice ošemetná věc. Bylo napsáno mnoho knih, natočeno velké množství filmů a napsán jeden muzikál. Teorií se dodnes objevilo obrovské množství, a proto se mi nejdřív nechtělo tuto knihu číst. Myslela jsem si, že je to zase nějaký blábol. Ale něco se musí autorce přiznat: Boltonová své čtenáře nijak nešetří. Líčení brutálních vražd jde do dech beroucích detailů. Je tam dokonale popsaná hrůzná atmosféra a skvěle načasovány dějové zvraty. V některých scénách s Joesburim, bylo vidět, že to píše žena.

Osobně musím přiznat, že jsem se bála jí číst v noci nebo večer a pouštěla jsem se do ní pouze v autobusech a tramvajích.

„Už mě vidíš? zůstává především drsným anglickým thrillerem, který nenechá čtenáře vydechnout, dokud nedočte poslední stránku. A možná ani pak ne.“

A co si myslím, že mi tahle kniha dala? Ponaučení žádné, ale velký obdiv k autorce, která ve svém rozhovoru s žurnalistou uvádí, že to žádná legrace nebyla. Moc se jí tato kniha povedla.

Lea Kreisingerová
(Sissi Jones)

Hodnocení čtenářského deníku Už mě vidíš?

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  Lea Kreisingerová
  6. duben 2016
  1 877×
  308 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Už mě vidíš?