Pavel, Ota - Smrt krásných srnců

Vypráví se zde o chudé židovské rodině. Jsou chudí, jejich otec hledá práci. Nakonec ji najde u Švýcarské firmy Elektrolux kde začal prodávat vysavače. Nejdříve začal ve vesnice kde bydlel, ale tam toho moc neprodal, protože zde žili jen chudí lidé. Pak se dostane do lepší společnosti kde se mu daří prodávat, ale on zapomíná na svou rodinu, nosí jim jen peníze. Seznámí se s mladou dámou a s výtvarníkem. Ona chce aby jí namaloval portrét, ale umělec se brání tím, že kreslí jen to co má duši. Nakonec se oba rozejdou. On koupí rybník a vysadí v něm mnoho kaprů, ale na slavnostním výlovu vyloví pouze jednoho malého kapra. Náhle ztratí místo ve vyšší společnosti.Nenávratně blížila druhá světová válka. Po nájezdech gestapa a Němců rodina velice zchudla. Nastala poslední zima kdy byla rodina pohromadě. Většina vesnic už byla odvedena do koncentračních táborů, oni teprve čekali kdy si pro ně přijdou.

Jejich otec se vydá hledat maso pro jejich děti aby neměli hlad, Zastřelí pár kusů zvěře.

Ale celá rodina má strach, že by se na to mohlo přijít a tak jdou na výlov jejich zamrzlého a zabaveného rybníka. Den poté je navštíví gestapo, jim se podaří ukrýt všechny ty kapry, ale další den jejich děti odcházejí do koncentračního tábora. Konec je velice smutný.

Knížka se mi líbila a velice mě zaujala. Popisovala situaci ve 2. světové válce.

Hodnocení čtenářského deníku Pavel, Ota - Smrt krásných srnců

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  7. srpen 2007
  14 473×
  229 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Pavel, Ota - Smrt krásných srnců

vašek
takovým čtenářům, ajok je autor, by měli zakázat přístup na net :-) nedej bože aby tohle někdo řekl ve škole :-D
LOLEK
Je to vcelku dobré ale mohlo zde byt aji = Počet stran, Kustrátor
Šárka
Neskutečné - autor příspěvku je hrdina - přečetl sotva každou třetí stránku a už dává obsah na net. Hlavně si tento paskvil nikdo neopisujte...... Jinak je to velmi útlá knížečka, kterou jste schopni přečíst za 2 hodiny a obsah pochopí i d****.
laci
mam pocit že ten kdo to psal to nikdy nečetl ani neviděl