Shakespeare, William - Romeo a Julie

Ve Veroně žijí dva znepřátelené rody (Montekové a Kapuleti). Romeo je nešťastně zamilován do krásné ženy, která jeho lásku neopětuje. Aby se zbavil žalu jde se svými přáteli (Benvoliem a Merkuciem) na oslavu, do domu svých nepřátel (do domu Kapuletů). Tam se seznámí s krásnou Julií a rázem se do ní zamiluje. Druhý den se potajmu vezmou, ale štěstí jim nepřeje.

Téhož dne se utkají v boji Tybal (Kapulet) as Markucio (Montek). Merkucio je zabit. Romeo to nemůže nechat jen tak a vyzve Tybalta k boji. Romeo Tybalta v boji zabije a prchá se skrýt k bratru Vavřinci. Vévoda Romea obviní a vyhostí ho do Mantovy. Julie truchlí a její otec se ji rozhodne provdat za Parise. Julie je nešťastná a odchází k bratru Vavřinci, aby jí pomohl. Ten vymyslí plán. dá Julii lektvar, po kterém usne a bude vypadat jako mrtvá.

Romeovi pak napíše dopis, ve kterém mu vše vysvětlí. Jenomže bratra, který měl dopis předat nepustí hradní stráž do Mantovy, protože se domnívá,že by mohl v Mantově šířit mor. Romeo se o plánu bratra Vavřince nedozví. Dozví se jen, že je Julie mrtvá. Dlouho nečeká a koupí si u lékárníka jed. Dostává se do Verony, kde navštíví hrobku Kapuletových. Tam, nad bezvládným tělem Julie vypije jed a zemře. O chvíli později Julie procitne a spatří Romea. Bez Romea nemůže žít a tak se probodne dýkou.

Hodnocení čtenářského deníku Shakespeare, William - Romeo a Julie

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  9. duben 2008
  3 074×
  228 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Shakespeare, William - Romeo a Julie