Shakespeare, William - Romeo a Julie

Romeo a Julie

Rody Monteků a Kapuletů se již dlouho navzájem nenávidí. U Kapuletů je pořádán ples. Tam přijde tajně i Romeo z rodu Monteků a setkává se s Julií, mezi nimi vzniká velká láska. Mnich Vavřinec je tajně oddá.
Po hádce, kterou způsobili Kapuletové, ve které se Romeo snaží odvrátit souboj mezi svým přítelem Merkuciem a bratrancem Julie Tybaltem. To se mu nepodařilo a Merkucio byl smrtelně zraněn. Romeo cítí povinnost pomstít jeho smrt a v souboji zabíjí Tybalta. Za to je vévodou poslán do vyhnanství.
Romeo se v noci tajně setká s Julií a poté utíká do Mantovy. Rodiče naléhají na Julii, aby se provdala za hraběte Parise. Nápad dostal Vavřinec, který Julii poradil, aby vypila nápoj, po kterém bude vypadat, že je mrtvá. Julie souhlasí.
K Romeovi se ale zpráva o jejich úmyslu nedonesla, a tak se domníval, že Julie zemřela. Vrátil se do Verony, u hrobky zabil bědujícího Parise a u těla „mrtvé“ Julie požil prudký jed. Julie přišla k vědomí v okamžiku, kdy už Romeovi nebylo pomoci. Bez něj už nechtěla žít, a proto si také vybrala dobrovolnou smrt. Až nad těly obou mladých lidí došlo ke smíření obou znepřátelených rodů.

Hodnocení čtenářského deníku Shakespeare, William - Romeo a Julie

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  11. červenec 2008
  6 274×
  196 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Shakespeare, William - Romeo a Julie

natálieK
ilustrace ?