Historické období - posvátné stavby

Pravěk

Lidé používali plochu stěn v jeskyni k malbě zvířat. Věřili, že je malby obdaří magickou pomocí na jejich loveckých výpravách.

Starověk

Na tomto obrázku je Stonehenge v jižní Anglii. Vybudovali ho keltští druidové a scházeli se tam k vykonávání různých posvátných rituálů. Stonehenge byl postaven z obrovských kamenů položených v soustředných kruzích a sloužil jako velký kalendář.

Na obrázku je pyramida v Gíze v Egyptě. Egypťané věřili, že jejich vládce faraon je bůh, věřili v posmrtný život, a proto mu vystavěli takovouto velikou hrobku.

Řekové a Římané věřili v množství bohů, kteří měli lidské vlastnosti a občas sestoupili na zem. Každý z chrámů byl některému z nich zasvěcený.

Středověk

Život člověka ve středověku určovala církev a křesťanské náboženství. Hlavním typem církevní stavby je gotický kostel nebo katedrála. Stavba byla vysoká, štíhlá, zdobená věžičkami a okna měla lomené oblouky.

Renesance

Renesanční stavitelé se inspirovali antickými stavbami, využívali prvky jako sloupořadí, kupole, stavebním materiálem byl často mramor. Nejznámnější renesanční kostely se nacházejí v Itálii. Na obrázcích je bazilika sv. Petra v Římě a vnitřní výzdoba jeho slavné Sixtínské kaple.

Hodnocení referátu Historické období - posvátné stavby

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  2. říjen 2013
  2 680×
  178 slov

Komentáře k referátu Historické období - posvátné stavby