Rebelové (film)

Námět a scénář: Zdeněk Zelenka, Filip Renč
Režie: Filip Renč
Hrají: Zuzana Norisová, Jan Révai, Tomáš Hanák, František Němec, Jiřina Bohdalová, Alžběta Stanková, Anna Veselá, Jaromír Nosek, Lubo Kostelný
Premiéra: rok 2001

Hlavním motivem filmu je velká láska Terezy a Šimona, které byly dějiny nepříznivě nakloněny. Příběh se odehrává v 60.letech. Hlavní hrdinku Terezu (Zuzana Norisová) čeká maturita, tudíž má před sebou svatý týden. Potkává mladíka, který se jí hned zalíbí. Netuší však, že Šimon (Jan Révai) a jeho dva kamarádi Eman (Lubo Kostelný) a Bob (Jaromír Nosek) nejsou restaurátoři soch, za které se prohlašují, ale zběhové z vojny, kteří jen čekají na příhodný vlak, aby emigrovali z Československa. Tereza má dvě kamarádky Julču (Anna Veselá) a Bugynu (Alžběta Stanková), a tak slovo dalo slovo a vznikly tři páry. Jenže tíživá situace na sebe nenechá dlouho čekat a po uprchlících je vyhlášeno pátrání. A navíc se blíží osudný srpen 1968.

Režisér Filip Renč se nevyhnul ani efektu a natočil pěkné záběry s ruskými tanky. Na filmu se mi také líbilo, že zde nalezneme prvky muzikálu. Písničky nepřerušují děj, ale naopak ho posouvají dopředu. Jsou použity dobové písničky jako Pátá, San Francisco, Stín katedrál aj. Ve filmu se vyskytuje mnoho choreografických čísel, kostýmy mají pravděpodobně upozorňovat na výtvarný styl konce 60. let.

Filmu bych ale vytkla některé logické chyby. Například když dívky vycházejí z kostela do jeho portálu, zatímco prší. V jedné chvíli, kdy je hlavní hrdinka skryta pod portálem, má suché vlasy, ve druhém záběru, když vychází zpoza portálu, je má již mokré.

Hodnocení referátu Rebelové (film)

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  13 157×
  254 slov

Komentáře k referátu Rebelové (film)

lara Jaja
jo da se rict ze je to dobry film ale moc nudny ale hezky referat potrebuju ho do skoly tak se to hodi
domca
domca
fakt vyborny
kaja
super film a ja z neho mam na stredni referat
Bětka
Tento film je dobrý, hlavně herečka Bětka Stanková je nejlepší umí to hrát než Zuzana Norisová a Anna Veselá
martin
moc dobrej film ale ten referat by to chtelo cely abych dostal za nej jednicku
Tereza
tento film se mi moc líbí,ale už ho má okoukanejn. Zuzana je moc dobrá herečka i dobrá tanečnice. Jako mála jsem vždycky přišla ze školky a hned jsem si ten film pustila byl to můj nejlepší film.
nikča
jeto vážně dobrý film.Mně se strašně líbí.
Jirka
dobry film
Dája xdajinka(zavináč)seznam.cz
Myslím si že to moc koumáš