Titanic (film)

Film vznikl v roce 1998 a je nejdražším natočeným filmem v USA. Film Titanic režíroval James Cameron, který patří mezi špičkové režiséry Spojených státú. Film byl natočen se spoluprácí Fox Film´s.

Děj filmu se odehrává na luxusní zámořské lodi Titanic v noci ze 14. na 15. Dubna 1912. Loď plula z Anglického Southamptonu do Amerického New Yorku.

Na loď nastoupila také bohatá Rouse (Kate Winstlei) se svým snoubencem Callem (Elen Zieger) a chudý Jack (Leonardo di Caprio), který vyhrál svůj palubní lístek v pokru. Rouse a Jack k sobě našli cestu, když Rouse chtěla spáchat sebevraždu a skočit z loďi po té, co měla se svým snoubencem žárlivý výstup. Když Jack Rouse zachránil padli si do oka a zažili spolu cestu plnou vášní a radosti. Když 15. dubna roku Titanic narazil do ledovce došlo k tragédii. Chudý Jack zahynul a Rous se nikdy nevyděla se svým snoubencem.

Nejzajímavější část filmu je, když se Jack nedopatřením zlého a intrikářského snoubence Rous, ocitl jako zloděj šperku. Lodní policie Jacka připoutala v podpalubí ke stoupačkám právě tehdy, když se loď potápěla. Ale láska Rous k Jackovy je zachránilo, když Rous k Jackovy přesekala sekerkou pouta, kterými byl Jack připoután. Na lodi ale nebylo dostatek záchranných člunů a tak přišlo nazmar 1500 lidských životů. Film končí tragickou smrtí Jacka, když umrzne v ledovém moři.

Tento film na mě udělal velký dojem, protože byl velmi detajlně natočen a tedy tím bych jsem ho doporučil každému.

Hodnocení referátu Titanic (film)

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  24 116×
  242 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k referátu Titanic (film)

anonym
*1997 *států *zaoceánské *dubna *anglického *amerického *Rose *Winstlet *Billy Zane *DiCaprio *pokeru *Rose *Rose *lodi *Rose *1912 *Rose *neviděla *Rose *Rose *Jackovi *ho *zachránila *Rose *Jackovi *oceánu *tím bych

nooo jako 27 chyb , na to že budu chodit do 7. třídy, jsem si trochu zahrála na paní učitelku ,promin, ale nemohla jsem se dívat na tolik pravopisných chyb
Učitel 420
Zlepšit sloupnost
Pán321
Jako ten pravopis teda nic moc, vypadá to jako by to psal můj osmiletej brácha, ale jinak v pohodě.
pjawq
nejdřív než něco dáš na takovou stránku, tak si po sobě přečti co si napsal za HRUBKY!!!! (1997, Rose, nevyděla...)
Icík
nejlepší je ten konec "a tím bych jsem film doporučil" bych jsem :D
marquess14
Caledona Hockleyho zahrál Billy Zane a film byl natočen v roce 1997 !
Kačka
Hodně chyb :) ale jinak dobrý..
barča
moc díky moc mi to pomohlo, akorát sem tam musela opravit náký chyby