Limp Bizkit

Skupina Limp Bizkit byla založena v roce 1994 v Jacksonville, na Floridě. Všechno se dalo do pohybu, když napadlo dlouholeté kámoše Freda Dursta a Sama Riverse založit rap-rockovou skupinu. Chvíli na to Sam Rivers přivedl do skupiny svého bratrance Johna Otta a do čtveřice se k nim přidal Wes Borland.
Každý ví, že založit skupinu je to nejlehčí. Horší už je pro ni vymyslet nějaké zajímavé jméno. Jejich jméno vzniklo úplně spontánně. O něčem se bavili, když jeden z nich řekl druhému, že jeho mozek je jak kulhavá sušenka. Všem se to zalíbilo, trochu změnili hláskování a jméno skupiny bylo na světě.
Jednou do Jacksonville přijela skupina Korn. Po koncertě se basista skupiny Korn jménem Fieldy a kytarista jménem Head setkali s Fredem Durstem, kterého poprosili o tetování. Fred totiž není jen vynikající zpěvák, ale i skvělý tatér. Stali se z nich dobří přátelé. Když přijeli Korn do Jacksonville podruhé, znovu se s Fredem spojili. Limp Bizkit jim pustili své písničky a ty se hned skupině Korn zalíbily. Slíbili jim, že ty písničky pustí svému producentu - Rossu Robinsonovi - a tak taky tak udělali. Ross Robinson byl velmi nadšený a tak se Limp Bizkit dostali do hudebního průmyslu. Hned na to podnikli koncerty se skupinami Deftones a House Of Pain a první nabídky se začaly jen hrnout. Jeden člen skupiny House Of Pain - DJ Lethal, se rozhodl, že se k Limp Bizkit přidá. Teď je tedy skupina Limp Bizkit kompletní a má pět členů:

Fred Durst
Narozen 20.08.1971 v Gastonii – Severní Karolína
Vlastním jménem William Frederick Durst
Koníčky – tetování a jízda na skejtu
Rozvedený má dceru Adrianu a syna Dallase. Fred má zbírku 30 kšiltovek a prý by měl o hodně víc kdy by nějaké nevihodil. Fredovy oblíbené skupiny jsou Kiss, Blondie, Wu Tang, Smashing pumpkins a Tool. Fred Durst byl jmenován víceprezidentem nahrávací společnosti Interscope Recordings. Funkci víceprezidenta mu údajně nabídlo více labelů, ale Fred dal přednost právě Interscopu, pod jejichž křídly dlí i samotní Limp Bizkit.

Sam Rivers
Sam se narodil se v Jacksonville na Floridě. Je dlouholetým kamarádem Freda.Hrál na tubu na Arlington Middle. Sam není ženatý s Roxy McMann z WWF, jak se říká, ale je zasnoubený s dívkou jménem Kinter. Stejně jako Wes je sponzorován Ibanezem. Kdysi hrával na černou SR885 ale pak přešel na model BTB5005.
Oblíbená skupina – Megadeth

Wes Borland
Wes Borland, kytarista skupiny Limp Bizkit, se narodil 7. února 1975 v Richmondu, VA, ale později se přestěhovali do Charlotte, NC. Ve třech letech se přestěhovali do New Haven, CT. Od osmi do patnácti vyrůstal V Nashville, TN. Na Floridu se s rodinou přestěhovali proto, že tam jeho otec dostal práci (presbytariánský pastor). Má bratra Scotta. Wes chtěl původně hrát na bubny, ale rodiče mu to nechtěli dovolit kvůli tomu, že bubny dělají velký hluk. A tak mu ve dvanácti letech koupili kytaru. Jeho talent hry na kytaru se začal projevovat tím víc, čím víc na ni hrál. Měl dva učitele. Jeden se specializoval na rock, blues a country a druhý na klasiku. Později začal Wes brát lekce jazzu a také jazz studoval tři roky na univerzitě. Na stejné univerzitě také studoval Sam Rivers umění. Vysoká škola byla pro Wese tím nejhorším obdobím jeho života. Studoval ve škole Hillsboro High School, 3812 Hillsboro Rd. Nashville, TN 298-8400. Ve škole ho často bili a dělali si z něj srandu. Děti mu říkali "Freak", což se dá přeložit jako groteskní. Nikdo ho neměl rád. Většinu svého času trávil sám a ve strachu před tím, že ho zase někdo zbije. Wes později pracoval v café klubu jako barman a tam poprvé slyšel o skupině Limp Bizkit. 10.dubna 1998 se oženil se svou přítelkyní Heather McMillan a své líbánky strávili v různých zábavných parcích po celých spojených státech. Jako malé dítě Wes poslouchal hlavně Metalicu, Minor Threat, Circle Jerks, Black Flag a Testament.

John Otto
Narodil se v Jacksonville na Floridě. Je bubeníkem skupiny Limp Bizkit. Je to bratranec Sama Riverse. Dříve hrával v jazzové skupině.

Dj Lethal
Jeho pravé jméno je Leor Dimant, ale ve skupině mu říkají všichni Lee. Narodil se 18. prosince 1972 ve městě Lativa. Byl DJ ve skupině House Of Pain a to od roku 1991 do roku 1996. Na turné s House Of Pain se seznámil se skupinou Limp Bizkit a v roce 1996 se ke skupině připojil.

Typ hudby

Limp Bizkit hrají směs Hip-Hopu, Rapu, Punku a Trash Metalu.

Hodnocení referátu Limp Bizkit

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  3 261×
  728 slov

Komentáře k referátu Limp Bizkit