Tatu

O této ruské hudební dvojici, jejíž sláva vzrůstá každým okamžikem, jste jistě už někdy slyšeli. Ať už v pozitivním nebo negativním slova smyslu. Já vás samozřejmě nechci nijak přesvědčovat, ani vám vyvracet vaše názory, ale tato stránka je o Tatu jen v dobrém.

Tato skupina si získala mé sympatie v hitparádě Hit Line On Line v místním radiu North Music. Jako první byly Tatu v hitparádě zastoupeny hitem Nas ne dogonjat, který většinu své přítomnosti v hitparádě setrvával na prvním místě. Potom však pronikl do hitparády nový hit této dvojice, Ja sošla s uma, a Nas nedogonjat se začalo propadat stále na nižší a nižší pozice, až vypadlo z hitparády úplně a do dnešních dnů jej na špici hitparády nahradil hit Ja sošla s uma.

Na těchto stránkách vám samozřejmě neposkytnu informace, kterých by se vám dostalo na specializovaných webových stránkách této skupiny, a proto vám zde doporučuji tu nejlepší, jakou jsem o Tatu v češtině zatím našel.

Následně bych vám chtěl nabídnout melodie do různých typů mobilů, několika písniček od Tatu. Jedná se například o písničky Malčik-gay, Nas ne dogonjat aj.

Teď bych chtěl popsat svůj zážitek z Party Live rádia North Music, jejímž exkluzivním hostem byly právě tyto dvě holky, které si říkají Tatu.

North Music Party Live začínala v sobotu 6. dubna 2002 ve 21,00. Já jsem dorazil ve 21,15 a přivítal mě zástup čítající velký počet lidí. Zařadil jsem se do fronty a pozoroval jsem, že ti, co nebyli řádně oblečeni, za chvíli klepali kosu. Čím blíže jsem se blížil ke vchodu, tím větší byla tlačenice a člověk neměl za chvíli prostor ani aby se poškrábal na nose. Když jsem se konečně ve 22,10 (?) dostal ke vchodu a, po nezbytné kontrole, zda nejsem svému okolí nebezpečný, se s vítězným pohledem otočil nazpět, viděl jsem přicházet stále nové a nové zájemce (mimochodem lístek v předprodeji stál 150,- a těch pár kousků, co zbylo, se potom u pokladny prodávalo za 200,-).

Po tlačenici v šatně jsem se konečně dostal do hlavního sálu, kde už naplno běžela velká párty. Součástí North Music Party Live byly všelijaké soutěže, pěkné tanečnice a samozřejmě nepřeberné množství dobré muziky od moderátorů rádia. Nebudu se rozepisovat o průběhu Party, protože čtenáře těchto stránek určitě nejvíce zajímá vystoupení ruské hudební skupiny Tatu.

Slibovaná chvíle jejich vystoupení byla rádiem NM vyhlášena na 23,30, a tak už ve 23,15 byl sál nacpaný k prasknutí a na nějaké tancování už nebylo ani pomyšlení. Dusná atmosféra ještě dovolovala jakés takés pohupování do rytmu, ale všichni už čekali jen na hlavního hosta večera. Ten však nepřicházel a mnozí začínali být opravdu netrpěliví. Mezitím stále hrála hudba a byli jsme ujišťování, že Tatu se už v šatně převlékají. Konečně dvacet minut po půlnoci uklidili producenti jeviště a požádali nás ještě o dalších 5 minut strpení. A po 15 minutách to skutečně začalo…

S úvodními tóny písně „Ja sošla s uma“ na pódium vyběhly čtyři tanečnice v bílých tričkách a v bleděmodrých krátkých sukýnkách, tak, jak je známe z fotografií. K hudbě se přidalo opakování popěvku „Ja sošla s uma“ a za malou chvilku vběhly na podium toužebně očekávané Julie a Jelena. Přivítal je bouřlivý jásot, potlesk a pískání, které muselo být slyšet až v Teplicích, vzdálených 5 kilometrů. Obě holky na sobě měly známé školní kostýmky, skládající se z bílé halenky, kravaty a kostkované sukně. Začala první sloka, následovala hudba a Jelena a Julie se k sobě přiblížily a dlouze se políbily, stejně jako ve videoklipu této písně. Následovaly další sloky a po zaznění posledního tónu se sál Kolosea opět rozburácel. Načež se holky svlékly do bílého, doplněného modrými nákolenkami (opět známe z fotografií) a po proslovu k divákům (bohužel v ruštině, takže co říkaly vám nepovím) následovaly písně „Robot“, „30 minut“ a další a další, vždy s nějakými poznámkami k divákům. Písně doplňovaly taneční sestavy nejen Julie a Jeleny, ale především také přítomných čtyř ruských tanečnic (které nebyly o moc vyšší než Tatu). Na závěr se obě holky převlékly do úboru s americkými motivy a zazpívaly svou novou píseň „Klaun“. Poté všem poděkovaly za skvělý zážitek a přibližně v 1,20 odešly, za všeobecného aplausu, z pódia.

Přestože párty pokračovala, sál se napůl vyprázdnil a prozradil tak, kdo byl hlavní hvězdou večera, nebo spíše noci. Pohled na vystoupení Tatu se ale opravdu nedá popsat, to musí člověk vidět a prožít. Kdybych si to mohl zopakovat, neváhal bych, a ať to stojí co to stojí, chodil bych se na takovou podívanou dívat den co den.

Hodnocení referátu Tatu

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  3 982×
  750 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k referátu Tatu