The Offspring

Historie
The OFFspring
Nová, podrobnější historie skupiny - od Windyho
Skupina byla založena roku 1984 ve městě Orange County v Kalifornii,USA.
Složení:Dexter Holland (zpěv,kytara)
Noodles (kytara,zpěv)
Greg K (baskytara,zpěv)
Ron Welty (bicí)
Vydaná alba:The OFFspring (1989, reedice na CD 1995)
Ignition (1992)
Smash (1994)
Ixnay on the Hombre (1997)
Americana (1998)
Conspiracy of one (2000)
Historie pro americkou punkovou kapelu The OFFspring nezačala tím, že vydali album Smash. Tohle bylo možná něčí zbožné přání. Všechno by tak bylo jaksi přehlednější. Před Smash a jeho hity "Come out and play [keep 'm separated]" a "Self esteem" však bylo jěště deset let existence navíc; první deska (nesla jméno skupiny) vyšla v roce '89 pouze na vinylu v počtu několika tisíc kusů. V roce 1995 byla k dispozici v remasterované verzi na CD, které vydal Nitro/Epitaph. Debutním počinem pro Epitaph však byla teprve rokem '92 vydaná deska Ignition a The OFFspring se její pomocí etablovali na náhle zpopularizované americké punkové scéně. The OFFspring tenkrát zpívali a hráli třeba takhle:
Pull the shades
Razor blades
You're so tragic
I hate you so but love you more
I'm so elastic
The things you say
Games you play
Dirty magic
(To byl úryvek z písně Dirty Magic)
Ignition rozhodně přidala The OFFspring na sebevědomí, a tak se punkeři napřáhli jak k dlouhým cestám napříč Státy za svými fanoušky, tak především k více jak osmimilionovému trháku, kterým se stalo v roce 1994 album Smash. Tohle LP bylo smečí tak neočekávanou, že málem svým komerčním úspěchem své původce přizabilo. A přitom to byl jenom takový jednoduchý a docela veselý punkrock...!
Pokud se chcete o historii The OFFspring dozvědět více zkuste si přečíst rozhovory, které udělal Noodles anebo novější rozhovor s Dexterem, oba pro rockový magazín Spark. O historii kapely pojednává také Noodlesův rozhovor pro Rock Report.
Dexter Holland
Dexter Holland (svým pravým jménem Brian Holland) se narodil 29.12. 1966 ve městě Orange County v Kalifornii. Na střední škole patřil mezi premianty. Nebyl však ten typ, který sedí někde v koutku a šprtá se. Byl to divoch s dobrým vychováním. Spolužákům asi dodnes leží v hlavách jeho závěrečná řeč, kterou věnoval učitelskému sboru na rozloučenou při ukončení studia. Svým vystupováním si získal přezdívku "Dexter", která mu zůstala dodnes. Kytarista Noodles na jeho školní léta vzpomíná:"Seznámili jsme se samozřejmě ve škole. Kromě toho, že byl mluvčím třídy, to byl matematický šílenec. Zpočátku jsem si dost doře nemohl dát dohromady jeho dlouhé černé vlasy, koskované kalhoty a jeho vědomosti". Po střední škole následovala se střídavými úspěch i universita. Své snažení dotáhl Bryan do konce po vydání alba Smash. Na fakultě filozofie získal doktorát z mikrobiologie. Od roku '97 řídí své vlastní nezávislé vydavatelství Nitro.
Noodles
Noodles (vlastním jménem Kevin Wasserman) se narodil 4.2. 1963 v Los Angeles. Kromě toho, že hraje na kytaru, dost často vypomáhá Dexterovi s vokály.
Greg K
Greg K (svým vlastním jménem Greg Kriesel) se narodil 20.1. 1965 ve městě Glendale v Kalifornii. Hraje na baskytaru.
Ron Welty
Ron Welty jako jediný z kapely jěště nemá přezdívku. Je nejmladším členem kapely, narodil se 1.2. 1971. Už přes deset let hraje v kapele Spinning Fish, ale jeho hlavním zaměstnáním jsou bicí u The OFFspring.

Hodnocení referátu The Offspring

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  2 832×
  525 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k referátu The Offspring