CNC Systémy

CNC systémy - nový standard ve světě moderního obrábění. Tak by se dal nazvat nový soustruh od firmy CNC Technology pod názvem Acramatic 2100. Je to revolučně řešený CNC, u kterého je využita technologie osobních počítačů PC . Mezi jeho hlavní výhody dvouprocesorová struktura se dvěma standardními PC motherboady + velmi snadná obsluha . Do hlavních komponent stroje patří grafický interface, plochá dotyková obrazovka, 14" Color VGA, funkce přímé nápovědy / Help, otevřená struktura řídicího systému, systém lze vždy rozšířit o nejnovější technologií PC , aplikace software třetích výrobců , komunikace stejná jako u PC. Dotyková obrazovka nám umožní ovládání na jeden dotyk. Stačí "Vybrat ikonu" a "Stlačit", více pro ovládání nepotřebujete. Byl zde použit ovladač pro ruční správu průběhu NC programů, který nám umožňuje: start cyklu, zastavení posuvu, vymazání předzpracovaného programu, stop a restart vřetena, stop a restart chlazení, ovládání cyklu, tj. režim blok po bloku, výběr posunutí počátku souřadného systému, … … nastavení korekce nástrojů , čtyřřádkový LCD displej, ruční kolečko pro ovládání os, Jog - přejezd o zvolený přírůstek, korekce posuvu (0 - 150%) a otáček (75 - 125%), emergency Stop při ruce. Nechybí zde ani editace programů, dialogové programování RAP, grafická správa nástrojů, správa programů a komunikace, CAD/CAM zabudovaný do stroje a další.

Nástrojové materiály

U produktivních frézovacích nástrojů jsou kladeny vysoké požadavky na životnost řezné části. Jejich výkon je ovlivňován mnoha různými aspekty jako např. odolností proti plastické deformaci, abrazivitou frézovaných materiálů či tvrdostí ostří.
Přední výrobci se proto snaží zlepšit řezivosti současných druhů ocelí a zavádět nové materiály. Vývoj směřuje k nárůstu výkonů, zvyšování spolehlivosti, trvanlivosti i stability řezné hrany včetně dobré obrusitelnosti. Značného zlepšení se v posledních letech dosáhlo zavedením tzv. PM ocelí, které se vyrábějí technologií práškové metalurgie.
Řezné nástroje vyrobené pomocí práškové metalurgie jsou podstatně houževnatější než konvenční rychlořezné oceli. Také jejich řezné délky mohou být podstatně větší. Technologie zároveň umožňuje bohatší legování, takže při větší tvrdosti je nástroj stále velice houževnatý. Další předností je zvýšená odolnost proti otěru i opotřebení, možnost frézovat nejrůznější druhy materiálů, vynikající obrusitelnost (díky jemnozrnné struktuře) a také až trojnásobná trvanlivost řezné hrany.
Trendy však naznačují, že s těmito výsledky, které výrazně vybočují z proudu vývoje ostatních výrobců SK, rozhodně nekončí probíhající proces. Jsou vyvíjeny VBD s PVD povlaky speciálně pro obrábění za sucha nebo za sníženého použití řezných kapalin. Tento ekologický a ekonomický požadavek trhu je brán velmi vážně a již nasazení VBD řady 800 k němu částečně přispívá.

Hodnocení referátu CNC Systémy

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  22. prosinec 2007
  7 688×
  391 slov

Komentáře k referátu CNC Systémy