Počítač

I. Když se řekne slovo počítač, tak si představíme bedničku s obrazem, kde můžeme hrát a hrát a hrát, ale to není vše, co se dá dělat na počítači. Kdyby jste dali dítěti počítač a dospělému a řekli, aby zapnuli a spustili nějaký program a v něm něco udělali, tak můžete jen hádat, kdo to udělá lépe a rychleji. Děti mají opravdu blíž k počítačům, protože přišel největší rozmach počítačů zrovna teď. Dříve nebyly a o to více je teď větší zájem, v mnoha zemích mají ve školách počítače a na nich i Internet a tak se děti můžou vzdělávat a učit na počítačích.

II. Pro mne je počítač dosti důležitá věc, bez něho bych se asi neobešel, můžu na něm dělat spoustu věcí, tento referát , počítat, hrát hry, zkoumat Internet, a všechny jeho možnosti.Může mi přinést spoustu důležitých informací v krátkém časovém období,je to velmi dobrý zdroj informací,který se využívá ve světě.

III. Počítač je velmi důležitý i pro celý svět,kdyby jen na chvilenku počítače selhali, jako to mohlo být na přelomu roku 1999 a 2000, což bylo způsobeno tím, že výrobci softwaru nepočítali,s rokem, který bude obsahovat tři nuly. Kdyby se to stalo na celé zemi tak by nastal velký kolaps na světě, lidé v nemocnicích by umírali, protože přístroje je udržují při životě, všechny letadla by padaly z oblohy jako mouchy,atomové elektrárny by se proměnily v časované bomby,veškerá komunikace pozastavena ,ovládání jaderných zbraní ,spousta dat a informací.Tohle všechno a ještě spousta věcí na víc, které si již neuvědomujeme.
Kdo vládne s počítačem vládne se světem.Proto by jsme si měli dávat pozor.

Hodnocení referátu Počítač

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  23. únor 2008
  6 855×
  273 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k referátu Počítač