Město Mínótaurovo

Král Mínós bezproblémě vládl městu Knósos. Měl ženu Pásifaé, syna Androgeema a dceru Ariadnu, kterou posedla šílená vášeň pro posvátného bílého býka. Plodem tohoto poměru se stala zuřivá stvůra - Mínótaurus. Král Mínós příkázal Daidalovi, aby vystavěl bludiště tak složité, že z něho Mínótauros nenajde nikdy cestu ven.

Syn Androgeós se vypravil do Řecka, aby se utkal s barbary v jejich různych sportech a hrách. Všechny sporty vyhrál a to tak rozčílilo athénského krále Aigea, že dal Androgea zavraždit.

Mínós měl nepřekonatelnou touhu po pomstě, tak poslal svoje loďstvo do Athén a všechno tam spálil. A jako pokutu si vyžádal od krále Aigea ročně sedm panen a sedm paniců, aby je Mínótaurus pozřel. Třetí rok se přidal ke smrtelné výpravě. Ale Mínós měl s nimi jiné plány. Sedm mladých paniců poslal do arény s býky. Théseus zápolil s býky tak obratně, že se do něj Ariadna zamilovala. Dala Théseovi klubko tenké nitě a meč. Když ho zahnali do labyrintu, tak Mínótara zabil a pak se po niti vrátil zpět. Dcera Ariadna utekla s Théseem do Athén, ale Théseus zapomněl zaměnit bílé plachty za černé. Jeho otec, když viděl tu strašnou událost, vrhl se do moře a utonul.

Roztrpčený Mínós zlostí dal Daidala a jeho syna Ikara uvěznit do labyrintu. Daidalos už dříve vynalezl křídla z ptačích per, tak je využil, a odletěl na Sicílii. Ikaros ale po cestě zahynul.

Hodnocení referátu Město Mínótaurovo

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  30. červen 2008
  3 442×
  228 slov

Komentáře k referátu Město Mínótaurovo

anonym
diky za ten referat....usetrilo mi to hodne prace..