Právo

Každá společnost má svůj vlastní soubor zákonů, aby zabezpečila práva občanů a vyvážila individuální svobodu proti potřebám širokých mas lidí. Na nejjednodušší úrovni existují zákony, které chrání občany před napadením nebo loupeží na ulici. Tyto a další podobné zákony spadají do takzvaného trestního práva.

Zákony však dokážou mnohem více, než jen poskytnout prostou ochranu. Řeší také spory mezi jednotlivci, firmami, společnostmi... když si například myslíte, že ste koupili vadné zboží a ten, kdo vám jej prodal, s tím nesouhlasí, musí zákon rozhodnout o tom, kdo má pravdu.Zákony, které se týkají, spadají do takzvaného občanského práva.

Právo je velice složité, protože musí pamatovat na nejrůznější potřeby a očekávání miliónů členů lidské společnosti. Zahrnuje nejen občanskou a trestní oblast, ale také další menší oblasti, jako je rodinné právo, jež řeší spory, když se dva lidi rozvádějí.

Porozumět právu je velice obtížné a trvá to dlouho, právníci, kteří uplatňují zákony, studují mnoho let. Většina právníků se specializuje jen na jednu oblast.

Hodnocení referátu Právo

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  4 331×
  159 slov

Komentáře k referátu Právo