Automatická pračka na prádlo

Odborný popis na téma:

PRAČKA NA PRÁDLO

Osnova: 1. pračka - domácí spotřebič
2. konstrukce přístroje
2.1 vnitřní konstrukce
2.2 přední část přístroje
2.3 zadní část přístroje
3. závěr

Automatická pračka se dnes začíná stávat samozřejmou výbavou každé průměrné domácnosti. Je to způsobeno nejen dostupnými cenami, ale také tím, že dnešní pračky jsou schopny zastat mnoho činností, které se dříve často prováděly ručně.
Pračky dnes dokáží samozřejmě prát prádlo, ale taky jej třeba po libovolně dlouhou dobu namáčet a většina z nich je také schopna prádlo změkčit pomocí aviváže, ždímat ho nezávisle na pracím procesu nebo jej některé pračky umějí i usušit.

Pračka je dnes řazena do takzvané bílé domácí elektroniky. Je to elektrický spotřebič rozměrech přibližně 600 x 600 x 1000 mm. Jeho hlavními součástmi jsou nerezový buben, vana, elektromotor a řídící jednotka. Buben pračky je v zadní části přístroje upevněn letmo a je spojen s hřídelem uloženým v ložisku. Na konci hřídele se nalézá řemenice s řemenem spojujícím buben pohonnou jednotkou, tedy elektromotorem. Buben se nalézá uvnitř nerezové vany, do které je v průběhu pracího procesu napuštěno přesně určené množství vody přímo související s navoleným pracím programem. Ten v průběhu praní určuje řídící jednotka. V přední části přístroje se nachází otvor, určený pro plnění bubnu prádlem. Ten je chráněn uzavíratelnými dvířky se skleněnou výplní. Protože je buben pevně držen osou jen na jedné straně, musí se přesně dodržovat předepsaná maximální hmotnost praného prádla, neboť při přeplnění pračky by mohlo dojít k jejímu poškození.
Na přední straně přístroje, nad dvířky, je umístěn ovládací panel s tlačítky umožňujícími ovládání pračky pomocí různých programů. Zde se může kupříkladu zvolit program na praní velmi špinavého prádla, vlny, program úsporného praní, atd. Vedle ovládacího panelu se nalézá zásuvka pro plnění přístroje pracím práškem, popřípadě aviváží. Dole, u podlahy, je umístěn filtr pračky, sloužící k čištění odtokové odpadní vody od případných rozměrných nečistot.
Zadní strana přístroje je opatřena přívodní hadicí čisté studené vody pro prací a ždímací procesy, hadicí pro odvod odpadové vody znečištěné praním a kabelem pro přívod elektrické energie.
Nedílnou součástí spotřebiče je i typový štítek, na kterém jsou uvedeny všechny důležité informace stran technických parametrů pračky.

Pračky dnes nabízí svým uživatelům výborný poměr ceny a kvality výrobku. Celková užitná hodnota přístroje, jeho vysoká životnost a dostupný záruční i pozáruční servis činí z pračky skutečně výhodnou investici a v přístroji samotném slibuje výkonného a poměrně nenáročného domácího pomocníka.

Hodnocení slohové práce Automatická pračka na prádlo

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  31. květen 2008
  13 511×
  398 slov

Komentáře ke slohové práci Automatická pračka na prádlo

lol