Charakteristika - Markéta

Do své charakteristiky jsem si vybral osobu, která je je mi velmi blízká. Tou osobou je moje teta Markéta. Markétě je 48 let a bydlí v domku u Pelhřimova. Bydlí tam jen s jejím kocourem Pejskem. Pracuje v burgrárně v Pelhřimově, kde spolu se zbytkem personálu čarují gastronomické zázraky. Jak jsem zmiňoval, Markéta bydlí v domku u Pelhřimova není tomu tak dlouho. Před necelými 2 roky se tam totiž teprve přestěhovala. Do té doby totiž bydlela v bytě v Horoušánkách přibližně 200 metrů od našeho domu. Od té doby co ji nevídám zdaleka tak často, jako bývalo, jsem si uvědomil jak pro mě byla důležitá. Proto jsem se rozhodl popisovat zrovna Markétu.

Markéta je štíhlá a poměrně vysoká měři přibližně 175 cm. Má šedivé vlasy, protkané zbytky předchozích hnědých vlasů, které jí sahají pod bradu. Jejím typickým rysem jsou pihy, Markéta má snad nejvíce pih ze všech lidí, které znám. Když si udělá copánky vypadá malinko jako Pipi Dlouhá punčocha (ale neříkejte jí to). Má oči, které mají exotický půvab a jsou jako zrcadlo duše, která září teplým a hlubokým odstínem hnědé barvy. Nejčastěji je vidět s úsměvem na rtech a mě se také vždy úsměv vykouzlí, když ji vidím.

Já i lidé, kteří Markétu znají, ji považují za inteligentní, všímavou a vtipnou osobu, která nezkazí žádnou srandu. Markéta je pracovitá, ale dokáže si i užívat. Pokud byste ji chtěli udělat radost pozvěte ji na nějaké dobré kafe, které Markéta zbožňuje. Vlastnost, kterou si na Markétě nejvíce cením je její empatie touha pomoci druhým. Je to člověk s hlubokým porozuměním a citlivostí k potřebám druhých, vždy je tu pro podporu a povzbuzení. Nikomu nevěřím víc, že udrží důvěrnou informaci, než právě Markétě. Kdykoliv se necítím dobře, vím že když se svěřím Markétě pomůže mi vymyslet řešení i ke zdánlivě bezvýchodným situacím. I přes toto všechno je empatie zároveň její slabinou. Často se příliš zabývá cizími problémy a nechává se jimi vyvést z míry.

Markéta je neuvěřitelně živá a zvídavá osoba, která neustále touží po nových zkušenostech. Ráda poznává nové lidi. Je velmi komunikativní a nebojí se vyjádřit svůj názor. Ráda objevuje krásu přírody při dlouhých procházkách a její láska ke zvířatům se odráží v péči o jejího kocoura Pejska (který je docela rozmazlený a útočí na každého vetřelce v jejich domě). Momentálně se však Markétina vášeň soustředí na stavbu svého vlastního tiny house. Svou kreativitu a originalitu uplatňuje a projevuje v každém detailu, který pečlivě plánuje a realizuje, vytvářející tak útulný a funkční domov, který odráží její jedinečný styl a osobnost.

Mezi sebou máme skvělý vztah a ten se ještě prohloubil jejím odstěhováním, kdy si o to víc vážíme každé společně strávené chvíle. Je to člověk, který má zájem o to štěstí druhých a proto s většinou lidí vychází pozitivně.

Hodnocení slohové práce Charakteristika - Markéta

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  Dardik9
  14. květen 2023
  3 174×
  460 slov

Komentáře ke slohové práci Charakteristika - Markéta