Charakteristika seriálové postavy

Pro charakteristiku jsem si zvolila doktorku Táňu Márovou, postavu ze seriálu Ordinace v Růžové zahradě 2. Táňu ztvárňuje mladá herečka Markéta Děrgelová. Moje volba padla na ni, protože se mi líbí, jak se chová a jak vykonává svoji práci.

Na první pohled působí velmi sympaticky. Díky své středně vysoké hubené postavě si rychle získá zájem přítomných mužů. Kulatý obličej zdobí dvě malá tmavě černá očka lemovaná červenými brýlemi. Uprostřed obličeje se krčí nevýrazný nos. Pod ním se na nás usmívá její něžná ženská pusa plná bílých zubů. Po stranách hlavy se rozprostírají bystré uši ozdobené malými náušnicemi. U Táni vás upoutají zajímavě upravené vlasy hnědé barvy. K práci využije své hbité ruce. Obléká se hlavně elegantně, ale i sportovně. Nosí jednobarevné kusy oblečení

Již při práci v nemocnici Tána využije empatii, ochotu, vytrvalost a svůj citlivý přístup k pacientům. Občas mi přijde trošku citlivější, asi jako já. Přála bych jí více sebedůvěry, neboť svou práci vykonává na sto procent. Za partnera si našla svůj pravý opak. Zkrátka protiklady se přitahují. Myslím si, že umí naslouchat druhým a každému vykouzlit úsměv na tváři.

S kolegy Tánu pojí dobrý vztah. Jediný, s kým nevychází z důvodu příbuzenského vztahu, je primář chirurgie Leoš Mára, otec jejího manžela. Nejvíce se sblížila s kolegou Vojtou Kratochvílem, který pracuje na chirurgii,zatímco ona na pediatrii. Vojta ji dokonce představil své rodině. Po čase se do sebe zamilovali. Vztah ale ukončili a Tána se vrátila ke svému manželovi Patrikovi. Kamarádi zůstali.

Teď bych se chtěla věnovat samotnému manželství Táni a Patrika. Sešly se dva opaky, které si bud sedí, nebo ne. Dařilo by se jim lépe, kdyby se do jejich vztahu nepletli Patrikovi rodiče. Dělají z Táni nevhodnou partnerku pro jejich syna. Takového tchána a tchyni nechci zažít, proto Tánu obdivuji.

Delší dobu sním o exkurzi do ateliéru Ordinace v Růžové zahradě 2. Setkala bych se tam s herci třeba s Markétou Děrgelovou, od které chci autogram. Vidím v ní odraz mé osobnosti, hlavně po stránce citlivosti.

Hodnocení slohové práce Charakteristika seriálové postavy

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  Kateřina Křížová
  20. březen 2020
  7 411×
  334 slov

Komentáře ke slohové práci Charakteristika seriálové postavy