Článek: nehoda

Na chvíli si představme, že jsme vypravěči ve velice smutném příběhu… nemůžeme nic udělat, ale můžeme se dívat.

Je sobota 22. října, šest hodin večer, nacházíme se na jedné z nejrušnějších plzeňských křižovatek. Křižovatce ulic Domažlická, Tylova a Vejprnická. Kousek od ní je autobusové nádraží, odkud jezdím každou neděli do Prahy. Je to nedaleko mého bytu i nedaleko bytu mého přítele….

Dvacetisedmiletý Jan Stuchl právě vjíždí ve svém Volkswagenu Lupo na tuto křižovatku. Je už unavený. Tak ignoruje světelnou signalizaci a projíždí na červenou. Najednou do něj z boku najede terénní auto Volvo a poté ještě Honda Civic. Mladík byl po nehodě v bezvědomí. Záchranáři ho proto ihned po příjezdu začali resuscitovat.

„Bohužel jsme ale nakonec museli konstatovat exitus“ – mluvčí záchranky Martin Brejcha.
Sanitka do nemocnice na Lochotíně odvezla ženu a jedenáctiletého chlapce – oba utrpěli lehká zranění. Ostatní lidé byli naštěstí jen psychicky otřeseni.

Honza měl spoustu přátel. Hodně jsem toho o něm slyšela a jeho smrt mě velmi zaskočila. Podle všeho to byl pořádný a hodný chlap. Rozhodla jsem se, že sem napíšu i některé komentáře z Facebooku. Všechny se týkají této tragické události.

„Stylovka… za červenou červený svíčky„

„Týpek zkusil ject na červenou a neprošlo mu to… :(“

„Kousek od tebe viď Paji ;( strašný :(“

„To snad ne……. Pár dní zpátky jsem s ním mluvila…“

„Byl jsem zapálit svíčku“

„Je to smutný… Tady poslední dobou jede spousta lidí na červenou…“

„Zítra půjdu Honzovi zapálit svíčku :)„
Pokud máte auto, jistě jste už někdy jeli na červenou a mysleli jste, že to stíháte a že to bude v klidu… radím vám upřímně, aby jste to raději neriskovali. Jen za minulý rok zemřelo podle statistik Policie ČR na silnicích přesně 669 osob. Včera jsem se na místo nehody taky vypravila a Honzovi jsem zapálila svíčku. Je to tam plné fotek, svíček a květin… Pokud vím, zanechal tu po sobě malou dcerku.

Lea Kreisingerová, redaktor¨
Sissi Jones

Hodnocení slohové práce Článek: nehoda

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  Lea Kreisingerová
  15. listopad 2016
  15 902×
  344 slov

Komentáře ke slohové práci Článek: nehoda