Austrálie

Austrálie je stát i světadíl. Velikostí se může srovnávat se Spojenými státy americkými.
Většina území tohoto světadílu je horká a suchá,zejména ve středu kontinentu,kde jsou rozsáhlé pouště.V těchto oblastech nežije moc lidí,ale ti kteří ano,zde mají převážně ovčí a dobytkářské farmy ( zvané stanice ).Východně od kopců a hor velkého předělového pohoří
( Great Dividing Range ) a také na Tasmánii je vlhčí podnebí.Nejvyšší bod je Mt.Kosciusko( 2.230 m
).Proto zde žije většina obyvatel.Australská populace čítá pouze 17. Milionů obyvatel ve srovnání s 253 miliony obyvatel Spojených států Amerických.V důsledku zeměpisné odloučenosti Austrálie od ostatních zemí se zde vyvinulo určité množství rostlin a živočichů,které jinde nežijí.
Většina bohatství Austrálie pochází ze zemědělské výroby a hornictví.Už od 19.století vyváží velké množství nerostů včetně zlata,mědi,stříbra a zinku a to zejména do Velké Británie.V 50. letech byla objevena obrovská ložiska bauxidu,železné rudy a uhlí,V 60. letech byl v zemi nalezen zemní plyn a ropa. Velká část australských pracujících je zaměstnána ve službách,např. v bankovnictví,ve školství či zdravotnictví.Ve filmovém průmyslu se prodávají australské televizní filmy a seriály po celém světě.

Hodnocení referátu Austrálie

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  19. listopad 2007
  3 963×
  194 slov

Komentáře k referátu Austrálie