Michigan

Hlavní město Michiganu je Lansing, stát má rozlohu asi 96 810 mil čtv. Nemůžete mluvit o Michiganu a nezmínit se o vodě. Michigan je jediný stát rozdělený vodou na dva. Kdyby všechny řeky tohoto severoamerického státu tekly v jedné řadě, byly by dlouhé 36 000 mil. Není divu, že Michigan znamená v jazyce Indiánů "velká voda".

Tuto zemi prozkoumal Francouz Jean Nicolet v 17. století. Myslel, že našel Orient a jeho vzácné koření a hedvábí. V roce 1744 geograf Bellin na něm nakreslil vymyšlené ostrovy. Podle legendy na tento podfuk přišel Benjamin Franklin. Na konci revoluční války, dal všechny tyto "ostrovy" Británii.
V roce 1835 geografové objevili omyly. Hranice Michiganu zasahovaly o několik mil na jih do státu Ohio. To oba státy státy rozčílilo až málem začala válka. Kongres dal nižší část země státu Ohio a horní část známou jako Horní Peninsula Michiganu.
Pro Michigan to byl velký dárek. Na 14 000 čtv. mil byly největší jehličnaté lesy a nejbohatší ložiska železné rudy a mědi na světě. Některé stromy byly vysoké, že když jste pod nimi šel ve dne, bylo tam stále temno.

Nejznámější město Michiganu je Detroit, domov ohromného automobilového průmyslu a muž, který to vše začal byl Henry Ford. Detroit je dále známý svou hudbou. To spojilo evangelium a rock ´n´ roll v čerstvý, nový způsob. Nejen muži, ale i "dívčí skupiny" se stávají populární díky tomuto novému hudebnímu stylu.

Michigan je dále známý i pro ovesné vločky. Obrovské společnosti jako je Kellogg jsou zde. Je to proto, že zde jsou nízké kopce a mírné podnebí, zvláště na jihu. Je to ideální pro dlouhou pěstitelskou sezónu. Ovoce a zelenina dělá z tohoto státu kvetoucí zahradu po celé jaro a dlouhé léto.

 

Hodnocení referátu Michigan

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  6. srpen 2007
  3 352×
  284 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k referátu Michigan