Taiwan

Rozloha ostrova Taiwan, který leží v Jihočínském moři je 36 179 km čtverečních.Od pevniny je oddělen Taiwanskou úžinou a má tvar tabákového listu. Taiwan ležína východ od čínského pobřeží 200 km. Je dlouhý asi 400km a široký přibližně 200km.Ostrov se rozkládá na obratníku raka.Povrch je většinou hornatý a vyznačuje se prudkými výškovými rozdíly.Na 62 bodech přesahuje horské pásmo výšku 3000m.Nejvyšší hora Taiwanu je Yushan
/Tyrkysová hora/,která měří 3997m.Ostrov má 21 616 000 obyvatel a hl. město Taipei má z toho čísla 3 000 000.úředním jazykem je čínština, ale mluví se zde také různými domorodými jazyky. Hustota zalidnění je 597 obyvatel na km čtvereční.
Klima na Taiwanu je subtropické až tropické a s výjimkou extrémních výšek teplota neklesá v létě pod 10 stupňů celsia. Srážky jsou velice časté a vydatné.Taiwan leží v pásu tropických monzunů a zároveň na trasách východoasijských cyklonů . Kalamity, způsobené větrnými smrštěmi, postihují ostrov nejčastěji v červenci a v srpnu a mají na svém kontě velké škody na úrodě a na komunikacích.
Podnebí je vhodné pro pěstování: rýže, cukrové třtiny, banánů, ananasů, citrusových plodů a jiného subtropického ovoce.Na ostrově se chovají: prasata a drůbež a těží se uhlí,siíra, ropa, zemní plyn, zlato a měď.
Ze země se vyváží: elektronická a elektrotechnická zařízení, stroje, oděvy, kovy, výrobky z kovů, textil, hračky a plastické hmoty.
Na ostrově je též mnoho domorodých kmenů: Ataytové, Saisiyalové, Paiwanci, Rukaiové, Bununové, Isaoové, Yamiové, Puyumaové.Obyvatelé ostrova se dělí do tří skupin:
1.Příslušníci domorodých kmenů
2.Potomci čínských přistěhovalců před rokem 1895
3.Přistěhovalci po roce 1945
Kultura je ovlivněná Čínou, takže je velice barevná a lidé se chovají vstřícně a mile.

Hodnocení referátu Taiwan

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  4. červenec 2007
  3 986×
  279 slov

Komentáře k referátu Taiwan

skalouš
mišáku to je referát na zemák ne slohovka na čj
Mišák
No hele mněl bich dotas! Máš tam hroznje chyb oprav si je!
Díky
Díky moc! mam referát a 1!