Angelina Jolie

Angelina Jolie se narodila 4.června 1975 v Los Angeles jako Angelina Jolie Voight slavným rodičům : Jonu Voightovi a Marchelině Bertrand. Jako malá chtěla být člověkem, který řídí pohřby.

Ale jako dítě z herecké rodiny začala v 11 letech studovat Lee Stratsberg Theater Institut. Od šestnácti let začala pracovat jako modelka v Los Angeles, New Yorku a Londýně. Objevila se v několika videoklipech známých umělců - Meat Loafa, Lenny Kravitze, Lemmonhead a Rolling Stones.

Brzy na to ukončila školu a začala pracovat ve skupině UCLA School of Cinema. Zde také natočila svůj první studentský film pod režisérským dohledem svého bratra Jamese Haven Voighta.

V roce 1993 se Angelina rozhodla věnovat filmu naplno. Její první, úspěšně zapomenutelnou rolí byla role ve filmu Cyborg2:Glass shadow. Brzy poté se však objevila ve filmu Hackers, kde hrála dívku s přezdívkou Acid Burn, patřící mezi elitní hackery. Film získal po všech stránkách záporné kritiky, vyjma její role. Příběh byl částečně postaven na reálných událostech a mohli jste zde potkat postavy představující např. Emanuela Goldsteina apod. Angelina se zde také seznámila se svým prvním manželem Johny Lee Millerem. Vzali se krátce po natáčení. Na svatbu si Angelina vzala černé kožené kalhoty a bilou košili, na kterou napsala svou vlastní krví jméno svého nastávajícího. Tento svazek však nevydržel ani rok.

Následovalo několik nevýznamných filmů a až role v autobiografickém televizním filmu Gia o kontroverzním životě Gii Carangiové ji vynesla do světa hvězd. Za tuto roli získala zlatý globus na nominaci na cenu Emmy stejně jako za její předchozí televizní projekt : George Wallace.

Její další filmy jako Pushing Tin, Playing With Heart nebo Sběratel kostí (The Bone Collector) byly různorodé kvality, ovšem jedno mělo společné: její výkony se setkávaly s výbornými kritikami.

Dalším velmi významným úspěchem byla role Lisy ve filmu Narušení (Girl, Interrupted). Zde hraje bezcitnou pacientku psychiatrické léčebny spolu s Winonou Rider. Za tuto roli získala Oscara pro nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Poté se opět vdala. Tentorkát si vzala 45 letého herce Billyho Boba Thortona.

Angelina má podle svých slov ráda nože a dýky. Na těle má celkem sedm tetování. Za zmínku stojí japonský znak smrti na levém rameni

V roce 2000 měl premiéru film se slabým příběhem a silnými auty 60 sekund, kde hrála po boku Nicolase Cage.

V současnosti se pilně účastní natáčení filmové realizace počítačové hry Tomb Raider.

 

Hodnocení životopisu Angelina Jolie

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  7 805×
  387 slov

Komentáře k životopisu Angelina Jolie