Panda velká

Panda velká je dnes jedním z nejznámějších vzácných zvířat. V přírodě žije již jen několik jedinců, ale v posledních letech bylo vyvinuto velké úsilí o záchranu tohoto vzácného zvířete.
Je podobná medvědovi postavou i hustou, jakoby vlněnou srstí, jejíž základní barva je bílá. Ta je doplněna nápadnými černými skvrnami na nohou, břiše, ramenou a také černýma ušima a tzv. monokly okolo očí. Uprostřed těchto tzv. monoklů se ukrývají malé, téměř kočičí oči s vodorovnými škvírami zřítelnic. Pandy velké jsou aktivní v noci, od půlnoci do svítání. Přes den spí nebo odpočívají v chladném koutě, např. mezi skupinou stromů nebo dokonce v dutých stromech.

V doupěti vystlaném listy a větvemi se obvykle narodí 2 – 3 mláďata. Potřebují tolik péče a pozornosti, že se samice většinou rozhodnou vychovat jen jedno a ostatní nechat zahynout.
Pandy žijí ve volné přírodě jen na několika místech. V chladných a vlhkých pralesích na jihu střední Číny v nadmořské výšce od 1000 do 5000 m. Žijí hlavně v provincii Sičhaun, Šan-ši a v horách Min.

Přestože se Panda velká řadí mezi masožravce, naprostá většina její potravy je rostlinného původu. Jsou to hlavně bambusové listy.

Hodnocení referátu Panda velká

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  2. červenec 2008
  12 711×
  188 slov

Komentáře k referátu Panda velká

Panda velká
sexbombaXD
Nwm
Je to spíše zaměřené na život pandy
negr
ok
vilem turecek
velmi spatne dekuji zkuste to priste udelat lepsi
okkk
rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrr
okkk
wtf sexouš
ok ale skoušky sem neudelal
Lauren
je to super
Tajný
Nevím
anonym
(:
lalallalala
kratky ale dobry
sex
krátký jako prase
jiuh
anonymka
Myslím že je to docela krátký a není tam ani jak ta panda vypadá teda popis stavby těla jak tomu říkaj učitelky ale jinak sem to přidala k tomu co říkaj na wikipedii a bude to bezva
Anonym
Kdyby tam bylo více o pandě tak skvělí je to spíše zaměřený na život pandy
JájinQa
Super referáty kdyby jich tu bylo víc tak ještě lepší tak ale newadí
Anonym
Kdyby tam bylo více o pandě tak skvělí je to spíše zaměřený na život pandy
Panda Velká
Myslím si že tento referát je dobrý