Hemingway, Ernest - Zelené pahorky arfické

Na úvod je to kniha psaná podle skutečných událostí a ani jedna postava a příhoda není smyšlená. Ernest se pokusil napsat naprosto pravdivou knihu, aby poznal, jestli krajina a obraz událostí 1 měsíce u čtenáře obstojí, jsou-li napsány podle pravdy.

Děj knihy začíná v době, kdy Hemingway pobývá už nějaký čas v Africe se svou ženou, přítelem Karlem a panem Philipsem přezdívaným táta. Už v prvních stránkách čtenář poznává Ernestovu doslova posedlost ulovit bájného kudu. Kudu je africká antilopa s dlouhými černými rohy. První Američan, kterého na své cestě potká je John Kandisky , který je náruživý obdivovatel Masajské kultury. Hemingway se mu představuje co by spisovatel a horlivě spolu diskutují o tehdejších spisovatelích , jako je Edgar Alan Poe a Thomas Mann. Zdlouhavě, ale přesto barvitě popisuje každý svůj den. Jak lovil bejsy, vraní antilopy, nosorožce, perličky nebo kachny. Karel je Ernestův nejlepší kamarád, přesto že ho má velice rád, žárlí na jeho úspěchy v lovu. Podle něj je špatný lovec, ale jeho trofeje z lovu jsou mnohem cennější. Ze zvířata si ponechají pouze lebku jako důkaz jejich statečnosti a odvahy. U lvů a levhartů si ponechávají pouze kůži, kterou darují svých přátelům. Nakonec své knihy přece jen uloví kudu, ale splete se a zastřelí samici, což je v loveckých zákonech Afriky zakázáno. Mohou se lovit pouze samci. Na konci své knihy odjíždí, avšak slibuje si, že se opět do Afriky vrátí.

Sice Hemingway dokonale barvitě vylíčil krajinu Afriky, popsal nám neznámá zvířata, přesto se mi tato kniha moc nelíbila a lidem, kteří nemají rádi cestopisné knihy bych ji nedoporučila.

Hodnocení čtenářského deníku Hemingway, Ernest - Zelené pahorky arfické

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  5. září 2007
  2 921×
  260 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Hemingway, Ernest - Zelené pahorky arfické